Fitvit.cz » Doplňky stravy » Které dva doplňky jsem vyřadil

Které dva doplňky jsem vyřadil

Všechno zdražuje a kdo nemá velké příjmy, tak prostě musí někde ušetřit. Já jsem se rozhodl vyřadit hned dva doplňky stravy, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je snížit náklady na rozpočet určený pro suplementy. Druhým důvodem je, že se mně tyto doplňky už nehodí, protože už v nich nevidím přínos pro pokrok. Dalším důvodem je snížení na minimum přísun jakýchkoliv umělých sladidel.

Prvním doplňkem, který už nebudu používat, jsou větvené aminokyseliny. Dříve jsem je bral, a to hlavně před tréninkem, abych získal rychlou energii. Po tréninku mně to nedává smysl, protože BCAA jsou obsaženy v proteinech, které přijímám po cvičení. V počátku jsem přibíral na váze a budoval nové svaly i díky BCAA. Když jsem je však přestal brát, tak jsem zjistil, že se vlastně nic nestalo a svaly jsem byl schopný budovat i bez tohoto suplementu, takže BCAA už nebudu brát. Navíc můžu dát nějaké peníze do syrovátkového proteinu, který je daleko důležitější pro doplnění komplexních proteinů, které jsou navíc rychle vstřebatelné. Co se týká ceny, tak BCAA jsou docela drahé a za tu cenu můžeme koupit i celé balení proteinů.

Druhým doplňkem stravy, který jsem také vyřadil, a to hlavně kvůli ceně, je karnitin. Po jeho vyřazení jsem byl schopen spalovat tuky, takže jsem neměl důvod vydávat peníze za tento spalovač. Aby byl karnitin účinný, doporučuje se poměrně velké dávkování a docela to leze do peněz. U spalovačů tuků jsou podle mě k dispozici levnější a účinnější varianty. Tím neříkám, že někdo nemůže z karnitinu profitovat, ale pro mě je to už zbytečný výdej peněz. Navíc v obou případech, jak u BCAA, tak i karnitinu, se v tekuté podobě v suplementech nacházelo umělé sladidlo, takže jsem tím snížil i obsah sladidel ve stravě, a to je jen dobře.

Závěrem snad můžu jen říci, že kdo usiluje o fitness sportovní postavu, nebo chce postavu jen zpevnit, případně něco zhubnout, pak BCAA opravdu nepotřebuje a u karnitinu existují levnější alternativy. Ušetřené peníze je pak možné dát do užitečnějších doplňků nebo do kvalitní stravy, která naneštěstí také zdražuje, takže peníze budou potřeba i zde.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak na kalorický deficit

» Příjem proteinů bez vážení a zapisovaní

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt