Fitvit.cz » Cvičení » Nejčastější výmluva, proč necvičit

Nejčastější výmluva, proč necvičit

Každý chce mít lepší vzhled postavy. Jen malá část lidí však uspěje. Přestanou cvičit, nechce se jim nebo se vrátí ke stravování, kvůli kterému mají nadváhu. Další pak dosáhnou nějaké redukce váhy, ale při hubnutí přijdou o dost svalové hmoty, nebo mají nepříznivý poměr mezi aktivní svalovou hmotou a tukem. Mezi nejčastější výmluvy, proč necvičíme nebo nesportujeme, patří známá fráze „Nemám čas“. Je to opravdu tak? A jak si zorganizovat čas během dne, abychom si čas našli?

V první řadě si musíme vyhradit čas, který potřebujeme pro práci, spánek a běžné denní povinnosti. Den má tedy 24 hodin a my věnujeme práci 10 hodin, včetně cesty do práce. Pak zde máme spánek. Mělo by to být mezi 6 – 8 hodinami. Zbývá nám tedy v nejhorším případě 6 hodin času. Tyto hodiny jsou pak zásadní pro náš další vývoj. Jsou to hodiny, díky kterým můžeme změnit své životy.

Dobré je, že pro cvičení nepotřebujeme času mnoho. Pro posilovací trénink nám postačí cca 1,5 – 2 hodiny týdně a další čas pro aerobní aktivitu potřebnou na spalování tuků. Na aerobní aktivitu nám může stačit mezi 1 – 3 hodinami za týden (hodně záleží na dobře sestavené stravě). Když to sečteme, tak nám pořád zbývá dost času na splnění svých povinností. Pokud nám stále čas chybí, musíme si především určit priority, čeho chceme dosáhnout. To znamená škrtnout nějakou zábavu nebo činnost, kterou můžeme postrádat. Pokud koukáme každý den 1 hodinu na televizi, pak asi není co řešit a prostě tento čas přesunout na důležitější činnosti, například na cvičení nebo sport. Škrtnout můžeme prakticky jakoukoliv činnost, která pro nás není důležitá, například chození do hospody nebo restaurace, hraní počítačových her, sledování seriálů atd.

Vždy je to o prioritách a zda opravdu chceme ve svém životě něco změnit, anebo jsme tak pohodlní, že se raději vymluvíme na nedostatek času. Kdo chce svůj život změnit, tak si práci potřebnou pro dosažení cíle odpracuje a svůj život změní, až ho to stojí jakékoliv úsilí. To je ten rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi. Úspěšný člověk si vždy najde cestu, jak dosáhnout cíle, ať už jde o jakoukoliv činnost, včetně změny postavy. Neúspěšný si vždy najde výmluvu, proč to nejde.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Proč vypadá zhubnutí s posilováním lépe

» Už žádné hubnutí, ve formě po celý rok

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt