Fitvit.cz » Cvičení » Proč vypadá zhubnutí s posilováním lépe

Proč vypadá zhubnutí s posilováním lépe

Vyplatí se hubnout pomocí posilování nebo je lepší spolehnout se jen na úpravu stravy? Proč vypadá zhubnutí pomocí posilování lépe než hubnutí bez cvičení? Hubnout lze samozřejmě více způsoby a nikdo netvrdí, že bez cvičení nejde snížit váhu. Jenže výsledek se nám pak nemusí úplně líbit. A to dokonce i v případě, kdy máme větší úbytek na váze, když necvičíme, než když cvičíme, ale úbytek váhy není tak velký. Jak je to možné?

Odpovědí je získaná svalová hmota. Ano, jedině svalová hmota nám dává tvar těla a jeho partií, jaké bychom si představovali. Navíc svaly mají další výhody. Získáme díky nim rychlejší metabolismus. To znamená, že nejen že dobře vypadáme, ale dokonce spalujeme více energie, i když zrovna nic neděláme. Můžeme si tedy dovolit i více kalorií, s tím se nám dostane do těla více živin a profituje z tohoto stavu celý organismus. Samozřejmostí potom je, že máme i větší volnost ve stravování, protože máme mnohem větší kalorický výdej.

Jestliže přibereme několik kilogramů svalové hmoty, neznamená to, že se staneme kulturisty. K tomu u většiny lidí ani nemůže dojít, protože k tomu nemají předpoklady, ale i když přibereme jen několik kilogramů svalů, má to zásadní vliv na náš vzhled a funkčnost postavy. Zejména ženy se nemusí vůbec posilování obávat, protože nejsou hormonálně vybaveny k tomu, aby nabraly mnoho svalové hmoty. Muži mají pro tyto účely výhodu v podobě testosteronu, ale ani muži se nemusí obávat, že by kondičním cvičením nabrali nadměrné množství svalů.

Jak tedy co nejjednodušeji přibrat těch několik kilogramů svalů, abychom změnili natrvalo svou postavu k lepšímu? Chce to pravidelně a dlouhodobě cvičit 3 – 4 x týdně, kdy postačí každou svalovou skupinu zařadit i jednou za týden. Těch přibližně 5 kg svalové hmoty by měli dokázat nabrat téměř všichni a navíc tím postupně budeme spalovat i přebytečný tuk a tím tak získáme skvělou formu, kterou můžeme mít po celý rok.

Prakticky je cvičení skvělý pomocník na spalování přebytečného tuku, skvělý pro tvarování postavy a navíc se pomocí posilování dobře reguluje stres. Co víc si přát od tak jednoduché činnosti, kterou lze provádět v objemu několika desítek minut v tréninku a získat s tím tak velké výhody. Byla by škoda takové výhody nevyužít.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak poznat své maximum

» Udržování svalové hmoty

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt