Fitvit.cz » Cvičení » Sebevědomí může zpomalit hubnutí

Sebevědomí může zpomalit hubnutí

Sebevědomí je důležitá vlastnost. Pomáhá nám k úspěchu a díky němu dokážeme dosáhnout svých cílů. Jenže pokud má člověk, který má nadváhu nebo je obézní, přehnaně velké sebevědomí, může mít potíže s hubnutím. Jak je to možné, když je sebevědomí tak ceněno?

Je to jednoduché. Sebevědomí člověk není příliš motivovaný ke změně a necítí tak velkou potřebu ke změně jako člověk, který má nízké sebevědomí, štve ho, že má kilogramy navíc, a je ochoten udělat pro dosažení cíle mnohem více, ať už v oblasti pohybu a cvičení nebo při potřebě úpravy stravy.

Ať už jsme více nebo méně sebevědomí, vždy je potřeba pro dosažení cíle udělat maximum, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Sebevědomí člověk s nadváhou musí udělat sebekritický krok a uznat, že něco není v pořádku.

Pokud chceme dosáhnout sportovní postavy bez tuku, pak musíme vynaložit velké úsilí a zároveň vydržet dlouhodobě a pravidelně cvičit a přitom udělat zásadní změny ve stravě. Pokud dosáhneme cíle, pak se zvedne sebevědomí všem, bez ohledu na to, v jakém stavu před potřebou zhubnout byli.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Už žádné hubnutí, ve formě po celý rok

» Nejčastější výmluva, proč necvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt