Fitvit.cz » Cvičení » Trénovat sám a vliv na výkon

Trénovat sám a vliv na výkon

Někdo raději trénuje sám a jiní zase dávají přednost cvičení s partnerem nebo dokonce ve skupině. Má to nějaký význam pro náš výkon? Podle studie vědců z Oxfordu to význam má. Pokud cvičíme v posilovně nebo doma sami, ještě to neznamená, že trénink není účinný. Mohl by být ale účinnější, pokud cvičíme ve skupině nebo alespoň ve dvojici s tréninkovým partnerem.

Podle studie bylo zjištěno, že ve skupině byli sportovci odolnější vůči svalové bolesti až dvojnásobně. To potom může znamenat, že když cvičíme s tréninkovým partnerem, může být výkon o mnoho vyšší než když cvičíme sami. A když jsme v tréninku více výkonní, můžeme z něj potom mít více užitku a výsledky naší práce budou lepší.

Pokud cvičíme sami a jsme s výsledky spokojení, pak je to určitě lepší, než kdybychom netrénovali vůbec. A jestliže jsme s výsledky spokojeni, pak není nutné nic měnit. Jestliže ale chceme dosáhnout co nejlepších výsledků, už stojí za zvážení, jestli nedat síly dohromady s nějakým spolehlivým tréninkovým partnerem.

Je tu ještě jeden důvod, proč cvičit s partnerem. Je to bezpečnost. Můžeme totiž využít i cviky, u kterých potřebujeme asistenci, jako jsou dřep nebo benčpres s velkou činkou. Na druhou stranu, pokud chce někdo cvičit sám, vybere si pro takový trénink vhodné cviky, u kterých nepotřebuje pomoc, pak je určitě lepší, když trénuje alespoň sám než vůbec.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Proč vypadá zhubnutí s posilováním lépe

» Nejčastější výmluva, proč necvičit

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt