Fitvit.cz » Strava » Vyplatí se koupit celé kuře nebo jen části

Vyplatí se koupit celé kuře nebo jen části

Financovat stravu při prudkém zdražování potravin je stále složitější. Mezi nejdůležitější složky stravy patří proteiny. Mezi nejhodnotnější patří maso. A mezi nejvíce oblíbené řadíme proteiny z kuřete. Je to z toho důvodu, protože obsahují hodně proteinů a téměř žádný tuk, tedy alespoň pokud se bavíme o kuřecích prsech bez kůže. Vyplatí se tedy kupovat celé kuře nebo kupovat raději jen části kuřete? Hodně závisí na tom, zdali využijeme všechny části kuřete.

Jen tak mimochodem ani kuřecí stehna na tom nejsou špatně, pokud se jedná o podíl proteinů a tuků. Sice je tam tuků o maličko více, ale není to nic dramatického.

Zpět ale k porovnání, co je lepší kupovat. Koupil jsem dvě celá kuřata. Jedno stálo 67 Kč a vážilo 1,5 kg a druhé stálo 64 Kč a vážilo 1,44 kg. Celkem tedy téměř 3 kg váhy. Rozhodl jsem se oddělit kuřecí prsa, stehna a zbytek. Prsa bez jakýchkoliv kostí vážila bez pár gramů 900 g z obou kuřat. Kuřecí stehna z jednoho kuřete pak vážila 0,5 kg, ze dvou cca 1 kg.

Jen pro porovnání, kuřecí prsa v akci stojí v listopadu 2019 109 Kč/kg bez kostí. Normální cena bez akce se pohybuje někde mezi 140 – 180 Kč za kg masa. Kuřecí stehna pak 37 Kč za 0,5 kg. Zde je tedy jednoznačně vidět, že celé kuře se vyplatí koupit, zvláště pak, když je v akci.

Když porovnáme cenu kuřecích prsou v akci za 109 Kč za kg masa a přidáme k tomu 2 x kuřecí stehna za 74 Kč, pak nás to stojí 183 Kč. Ze dvou kuřat v akci dostaneme téměř 1 kg kuřecích prsou a 1 kg stehen za cenu 131 Kč. K tomu navíc po obrání masa ze zbytků a křídel dá další dost velkou porci srovnatelnou s dalším stehnem. Úspora tedy je přes 50 Kč. Jedinou nevýhodou je trochu práce s naporcováním kuřat. Jestliže ale použijeme ostrý nůž a nůžky na drůbež, jde všechno poměrně rychle. Sám kuřecí stehna dávám svému psovi, takže je kupuji pravidelně. Nic se ale nezkazí, když si z nich uděláme jídlo. Pokud je zbavíme kůže, tak jsou téměř srovnatelná s prsy. A zbylé peníze můžeme investovat například do zeleniny nebo ovoce, protože i ty jsou docela drahé.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Drůbeží maso

» Nejlepší potraviny

» Losos vyniká obsahem užitečných živin

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt