Fitvit.cz » Cvičení » Žádné svaly, žádné tvary

Žádné svaly, žádné tvary

Podívejme se na dva případy. Když chci přibrat a chci dát tělu nový vzhled, aby byl více sportovní a atraktivní, pak potřebuji novou svalovou hmotu. Jestliže ale chceme zhubnout, pak mnoho lidí usiluje hlavně o úbytek hmotnosti, ale nechtějí v žádném případě nic slyšet o nabírání čehokoliv. Přitom svalová hmota je právě tím faktorem, který určuje výsledek při nabírání váhy, ale i při hubnutí.

Proč se svalů nebát

Kdo normálním způsobem posiluje, pak nikdy nepřibere tolik svalové hmoty, aby vypadal jako kulturista, ať už jde o muže nebo ženu. Ženy se nemusí bát vůbec, protože jim chybí testosteron, který je zodpovědný za vetší podíl svalů u mužů. Většinou díky správným tréninkovým metodám přibereme několik kilogramů svalů a to nám stačí na to, abychom zcela změnili svou postavu.

Svaly zrychlují náš metabolismus

Pokud nám chybí svalová hmota, nebo o ní přicházíme nesprávným hubnutím, pak se nám zpomaluje metabolismus. To zhoršuje spalování energie a schopnost těla odbourávat tuk. Pokud udržíme svou svalovou hmotu na těle, nebo ještě přidáme několik kilogramů nové, pak se nám výrazně zrychlí bazální metabolismus, kdy tělo spaluje více energie, i když zrovna nic neděláme. Krom toho nemáme zablokovaný metabolismus z nesmyslných diet, kdy se usiluje o ubývání hmotnosti za každou cenu.

Svaly vypadají dobře

Když už jsme si dali tu práci a zbavili se přebytečného tuku, pak chceme i dobře vypadat. A tělo bez dostatečného množství svalové hmoty a dokonce i bez přiměřeného podílu tuku, který je dobře na těle rozmístěn, vypadá špatně. Vypadáme pohuble, bez tvarů, jsou nám vidět kosti a to asi nechceme. Proto vždy usilujeme o získávání nebo alespoň udržení té stávající svalové hmoty, kterou už na těle máme. Výsledky jsou už viditelné, i když přibereme poměrně malé množství svalů. Zároveň si dáváme pozor, abychom to nepřeháněli s hubnutím. Dokonce i úbytek tuku bychom měli včas zastavit. Určité množství tuku v těle má také svou úlohu a držet podíl tuku na příliš nízké hodnotě je docela náročné a pro většinu lidí zbytečné.

Pro úspěšné vytvarování postavy potřebujeme svalovou hmotu. Na to bychom nikdy neměli zapomínat. Jedině pomocí svalové hmoty jsme schopni dosáhnout požadovaného tvaru hýžďových svalů, nohou, oblasti hrudníku, zad a paží. Díky svalového hmotě jsme schopni dosáhnout opticky poměru užšího pasu, širších ramen a dobře tvarovaných boků. Chce to jen pravidelnost, soustavnost, stačí i lehké cvičení s vahou vlastního těla, kdo přidá činky tak neprohloupí a pak přidat optimální stravu a dostatečný spánek a postava snů je naše.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Tělo dobře reaguje na změny

» Význam tréninku břicha při hubnutí

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt