Fitvit.cz » Strava » Závislost na nezdravém jídle

Závislost na nezdravém jídle

Často se ptáme, co nás tak nutí jíst nezdravé potraviny. Může to být návyková reakce našeho těla. Ta je pak odměněna vyšší hladinou dopaminu, což je neuropřenašeč, který je spojován s příjemnými pocity. Co s tím dělat.

Jednou z možností je zvýšit hladinu dopaminu jinými způsoby, než je nezdravá strava. Zvýšit dopamin lze například pomocí zeleného čaje, mandlí, banánů nebo kurkuminu z koření kurkuma. Asi nikoho nepřekvapí, že dopamin lze zvýšit i pomocí cvičení. To je asi ta největší zbraň, kterou lze použít proti návyku na nezdravé potraviny.

Zároveň je dobré dbát na dostatečně dlouhý spánek, který má také vliv na potlačení pocitu hladu. Mohlo by pomoci posílit tvorbu dobré funkci střev pomocí příznivých baktérií, k čemuž mohou pomoci některé potraviny, jako mléčné produkty s probiotiky nebo fermentovaná zelenina. Každopádně je nutné omezit příjem jednoduchých cukrů a také omezit nadměrnou konzumaci soli.

Jestliže se ale někdo chce opravdu vzdát nezdravých potravin, bude muset vynaložit velké úsilí vedoucí ke změně životního stylu. Jsou určité činnosti, které mohou částečně pomoci, ale pouze celková a trvalá změna nám mohou definitně pomoci přetransformovat svou postavu a životní styl k lepšímu. Jak potom uvidíme naší stále se zlepšující postavu, která má mnohem atraktivnější tvary a méně tuku, bude nás to mocně motivovat k další práci.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Trik, jak omezit sladké

» Jak ušetřit na jídle

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt