Fitvit.cz » Cvičení » Co nejprve udělat

Co nejprve udělat

Když chce někdo změnit svou postavu, pravděpodobně začne cvičit, sportovat, změní stravu a doufá, že se mu to konečně povede. Jenže jak se ukazuje, lidí s nadváhou spíše přibývá. Takže máme asi pořádný problém. Hodně lidí to prostě vzdá dříve než se dostaví výsledky.

Ještě než začneme se změnami ve svém životě, měli bychom udělat tu nejzásadnější věc. Musíme se přestat litovat. Rozhodně nejsem sám, kdo má problémy a mnoho lidí je na tom daleko hůře, než já sám. Pokud tímto projdeme a uvědomíme si, že jedině my jsme zodpovědní za to, jak vypadáme a jen my sami máme tu moc tento stav změnit, jsme na nejlepší cestě k úspěchu.

Potom už následují další kroky. Tím nejdůležitějším faktorem je dlouhodobost, pravidelnost a nevracet se k životu a stravě, které nás přivedly k problémům. Také je potřeba přijmout, že v celkovém boji proti nadváze přijdou i dílčí neúspěchy a prohry. Vlastností vítěze ale není vzdát se. Naopak selhání posouvá skutečného vítěze vpřed. Jsou úspěšní lidé, kteří třeba pro dosažení úspěchu 1000 selhali. Chápete ten princip úspěchu? Zkoušet to tak dlouho, až dosáhnete svého cíle. Takový člověk se nevzdá, ale vždy vstane a znovu jde do boje. Každá prohra ho přibližuje k vítězství. Každé selhání znamená další zkušenosti a poučení. Když po každém neúspěchu dokážeme opět vstát, cíl bude nakonec dosažen a v tomto případě to bude nová postava bez zbytečného tuků.

Model úspěchu je následující
Začít pracovat
Dlouhodobě, pravidelně
Selhání ( to prožije úplně každý)
Vstát a pokračovat
Získání zkušeností
Lepší postup na základě předchozího selhání
Postupné dosažení cíle ( nepřijde hned, ale na základě předchozího selhání a následného pokračování v práci)

Je to jednoduché. Stačí dlouhodobě a systematicky pracovat a úspěch se musí dostavit. A dosáhnout pěknou postavu není zas tak složité, jak to na první pohled vypadá. Chce to jen jít nekompromisně za svým cílem.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Sebevědomí, sebemotivace

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt