Fitvit.cz » Tréninky » Jednoduchý způsob, jak na růst svalů

Jednoduchý způsob, jak na růst svalů

Každý, kdo chce nějakým způsobem zlepšit svou postavu, potřebuje nabrat alespoň několik kilogramů nových svalů. Je jedno, jestli chceme ubrat nějaké kilogramy, nebo nabrat váhu a to zejména v podobě svalové hmoty. K tomu, aby svaly rostly, potřebujeme dobře jíst, ale také potřebujeme dát impuls k tomuto růstu. Ten impuls je většinou cvičení. Jenže nestačí jen normálně cvičit. Pro růst potřebujeme provést takovou práci, kterou svaly zatím nepoznaly a tím se přizpůsobí novému zatížení růstem. Toho jde dosáhnout například zvýšením váhy nebo přidáním série nebo opakování. Prostě musíme provést více práce, než v předchozím tréninku.

Většinou si ale nepamatujeme, kolik práce jsme provedli v předchozím tréninku. Z toho důvodu je potřeba nějakým způsobem zaznamenat, co jsme v předchozím tréninku dělali. Kdo chce ale dnes nosit do posilovny sešit a zapisovat si počet opakování, sérií nebo jakou váhu jsme zvedali. Pokud jsme tedy v periodě růstu, která by neměla být zas tak moc dlouhá z důvodu prevence zranění a přetrénování, neměli bychom ani moc měnit schéma tréninku, abychom věděli, kolik jsme v předchozím tréninku udělali opakování, sérií a jaké váhy jsme použili.

Možná používáte nějakou aplikaci, ale k té často potřebujeme připojení k internetu a ukládat data o naší aktivitě k někomu jinému, kdo tyto informace může třeba komerčně využít, se také nemusí mnoha lidem líbit. Přitom si lze do obyčejných poznámek udělat jednoduché schéma tréninkového dne a do něj pak jen vepsat počet opakování, sérií a váhy. Tyto údaje by mohly vypadat třeba takto

Řekněme, že v pondělí cvičíme ramena, biceps a triceps

u ramen si napíšeme

5 x 8 1 x 15
4 x 10 1 x 12

u bicepsu

4 x 8 (30, 32, 36, 40 kg) 1x 15
4 x 10 1 x 20

u tricepsu

4 x 10 1 x 15
4 x 20

Když se vrátíme k rozpisu ramen, pak první cvik provedeme v 5 sériích po 8 opakováních. 1 x 15 znamená přidat dalších 15 opakování, a je jedno, zdali to provedeme rozdělením do předchozích sérií nebo provedeme jednu sérii samostatnou s počtem opakování 15. Abychom zabezpečili růst svalů, pak v dalším tréninku přidáme do každé série jedno opakování a pokračujeme v bezchybné stravě a dostatečné regeneraci. Nezapomeneme si hlavně po dokončení tréninku aktualizovat počet opakování pro další trénink. U bicepsu pak můžeme vidět i poznámky o použité váze činky. Pokud ale přidáváme jen opakování a série a váhy jsou stejné, pak tento údaj není důležitý.

Jde o velmi jednoduchý způsob, jak dosáhnout navýšení práce v tréninku a potřebujeme k tomu jen obyčejný mobil, a ochotu pracovat a splnit svůj plán, který vyžaduje jen přidat nějakou práci navíc oproti předchozímu tréninku. Pokud to splníme, a dodržujeme i další zásady potřebné pro růst a tvarování postavy, pak se úspěch musí dostavit. Není ale důležité, co používáme. Důležité je zabezpečit, abychom prováděli více práce, než v předchozím tréninku a jedno, jakým způsobem to provedeme.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Začít s prázdnou osou

» Tělo dobře reaguje na změny

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt