Fitvit.cz » Vybavení pro cvičení » Opasek Power System Basic Recenze

Opasek Power System Basic Recenze

Opasek určený na cvičení pro fitness a kulturistiku je při některých cvicích nutnost. Zvláště pak v případě, kdy zvedáme větší hmotnost a potřebujeme zpevnit oblast středu těla. A jelikož jsem už měl starý opasek tak trochu na konci životnosti, rozhodl jsem si pořídit nový. Cílem bylo najít cenově dostupný opasek, který by ale vyhovoval i z pohledu kvality. Proto mě zaujal opasek Power System fitness opasek Power Basic.

Vlastnosti opasku velikosti L

Power System fitness opasek Power Basic se dá sehnat ve velikostech M, L a XL. V tomto případě byl zakoupen ve velikosti L.

Nejširší otvor je na rozměru 103 cm a nejužší na cca 80 cm. Hodí se proto pro lidi z rozměrem pasu okolo 90 cm – 95 cm. Mezery mezi otvory jsou 2,5 cm a je jich celkem 10 vřadě.

Opasek je vyroben z kůže, nahoře černé, dole světlé, v oblasti zad je vyplněn pěnou, aby netlačil do zad. Vepředu je zapínání na dva trny a přezka je vysoká více než 7 cm. Opasek je vepředu vysoký 6 cm , vzadu 9,5 cm. Opasek je dvojitě prošíván a má 3 vrstvy.

Jak se nosí

První nasazení je trochu obtížné vzhledem k tuhosti kůže. Postupně se ale po častém používání materiál lépe ohýbá a nasazování je lehčí. Při cvičení nijak nepřekáží a nedře. Jestliže se obvod pasu blíží ke krajním hodnotám, musí se potom střed vzadu trochu natočit, aby bederní oblast byla přesně tam, kde má být. Z toho důvodu je vhodné při nákupu zvolit velikost tak, aby od obvodu pasu byla na každou stranu přibližně stejná délka. Pro velikost L je proto vhodný obvod pasu 90 cm.

Jak se s ním cvičí

Používám váhy maximálně do 100 kg. Z tohoto pohledu je pro mě tento opasek vyhovující. A protože jsem měl poměrně dost velké problémy se zády, tak nyní už bez opasku prakticky nedělám téměř žádný cvik vyjma těch opravdu izolovaných a samozřejmě ne u cviků s váhou vlastního těla a u břicha.

Za cenu kolem 350 Kč dostaneme vzhledem k ceně luxusní produkt, který se hodí pro většinu lidí, kteří chtějí posilovat a zpevnit postavu. Profesionálové asi budou volit jinou variantu, ale osobně jsem s tímto produktem absolutně spokojený.

Klady

Kvalitní zpracování
Pevný
Poměrně široký záběr pro obvod pasu (velikost L od 80 do 100 cm ale držet se raději střední velikosti okolo 90 cm
Vypadá, že vydrží dlouho
Pomohl zvýšit sílu
zpevňuje střed těla při náročném tréninku
Zadní část je vypolstrovaná

Zápory

Skoro žádné
V počátku se může zdát trochu tuhý, ale postupně se materiál podává a je měkčí
Pro někoho by mohl být možná trochu vyšší a pokrýt tak větší oblast středu těla. V tom případě je vhodné si koupit nějakou dražší variantu opasku

Výměnou za starý opasek jsem za pár stokorun udělal jednu z nejlepších investic pro vybavení do fitness centra nebo domácí posilování s činkami. Pro fitness aktivity, kdy nezvedáte extra těžké váhy, jde o velmi kvalitní opasek.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Činka dokáže změnit postavu

» Trhačky

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt