Fitvit.cz » Proteiny » Pro zvýšení objemu jídla kasein?

Pro zvýšení objemu jídla kasein?

Jestliže chceme nabrat svalovou hmotu, obvykle musíme více jíst. K tomu je ale také potřeba, abychom dostali pořádný hlad. Pro podporu růstu svalové hmoty tak obvykle jíme vícekrát za den a k tomu pak přidáváme i několik proteinových koktejlů ze syrovátky. Jenže vědci z University of Surrey zjistili, že to nemusí být správný pro co největší přísun stravy potřebné pro růst svalů.

Vědci udělali pokus. Před jídlem dali jedné skupině vypít syrovátkový protein a druhé skupině protein z kaseinu. První skupina toho poté snědla o poznání méně než skupina, která dostala kasein. Zjistilo se totiž, že syrovátka aktivuje více hormony v těle, které působí pocit nasycení. Z toho důvodu je tedy lepší, když mezi jídly volíme jiný druh proteinu než syrovátku, protože to může mít vliv na pocit hladu a tím i méně zkonzumované stravy v jídle.

Naopak se zdá, že syrovátka může pomoci těm, kdo usilují o hubnutí a redukci tuků, pokud mají problémy se snižováním porcí nevhodných potravin. Když totiž potřebujeme omezit pocit hladu, syrovátka nám v tom může pomoci. I tak by ale syrovátkový protein měl zůstat ve stravě, a to v potréninkovém jídle. Díky své rychlé stravitelnosti dokážeme po tréninku rychle doplnit potřebné proteiny a následně aminokyseliny, což dokáže zlepšit regeneraci a svalový růst.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» 3 finanční výhody proteinů

» Jak dlouho vydrží balení proteinu

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt