Fitvit.cz » Proteiny » Recenze MyProtein Impact Whey protein

Recenze MyProtein Impact Whey protein

Syrovátkové proteiny patří mezi nejkvalitnější. Když potřebujeme dokončit několikaměsíční trénink zaměřený na spalování tuku a udržení svalů, pak koupí vhodného proteinu dostaneme do těla čisté proteiny bez tuku a cukrů. Jejich nabídka je tak široká, že bývá problém si vybrat.

Zajímavou volbou je MyProtein Impact Whey Protein vyrobený ze syrovátkového koncentrátu. Výrobcem je firma z Anglie stejného názvu MyProtein. Obsahuje přes 80 % proteinů, přičemž podíl bílkovin se liší podle zvolené příchutě o několik procent. Na výběr je velké množství příchutí, takže si vybere podle svých preferencí každý. V tomto případě padla volba na příchuť stracciatella. Ta je známa např. ze zmrzliny nebo moučníků.

Konkrétně produkt s příchutí stracciatella obsahuje ve 100 g 77 g proteinů, 6,6 g tuků a 5,1 g tuků. V syrovátce je vysoký podíl BCAA a glutaminu. Je sice prodejci prezentována další výhoda, kterou je přítomnost důležité aminokyseliny leucinu, která podporuje růst svalové hmoty. V dávce to má být 2 g. V dalších syrovátkových proteinech je však stejný obsah leucinu také, takže je zbytečné tuto výhodu zdůrazňovat.

Chuť je velmi dobrá. Co se týká složení, tak kromě základních živin dále protein obsahuje kakaový prášek, sójový lecitin, aroma mléka a slazeno je pomocí sladidla sukralóza. Ačkoliv sukralóza je vyrobena se sacharózy, jedná se o umělé sladidlo. V nabídce pak jsou i produkty s příchutí stévie. Kdo nevěří žádným sladidlům, může si vybrat neochucený protein a dochutit podle libosti při přípravě nápoje.

Rozpustnost

Míchat protein můžeme v šejkru, ale vzhledem k dobré rozpustnosti jde lehce rozmíchat také v hrnku se lžičkou a trochou vody a po smíchání přidáme další vodu. Po chvilce vypijeme. Nejvhodnější doba pro použití je před nebo po tréninku.

Neobsahuje vitamíny, minerály a další podpůrné látky

Produkt neobsahuje další látky, jako jsou vitamíny, minerály, kreatin a další suplementy. V tomto typu produktu to totiž není třeba, takže je to výhoda. Za prvé to nemá moc význam, protože by se muselo přidat větší množství a za druhé pak přidávání dalších složek zbytečně prodražuje produkt. Jestliže chce někdo doplnit minerály a vitamíny, měl by si koupit speciální produkt, který dokáže lépe doplnit mikroživiny. V případě bílkovin je dobré se soustředit na obsah a kvalitu bílkovin, všechno ostatní není důležité.

Balení

V balení je 2,5 kg prášku, není však v uzavíratelné dóze, ale k plastovém pytli a fólií uvnitř. To znamená, že takové množství proteinu nespotřebujeme ihned. Je proto vhodné mít uzavíratelné dózy, které dáme na temné a suché místo. V opačném případě hrozí i rychlá zkáza produktu, např. ho může poškodit plíseň. Můžeme použít i dózy ze starších proteinů. Je nutné je vymýt a vysušit.

Dávkování

Na obalu se uvádí 1 odměrka až 3 x denně. Mě postačila 1 dávka za den. Někdy jsem odměřil 1 odměrku a v tréninkové dny nebo podle potřeby bílkovin až 1,5 odměrky. 1 odměrka obsahuje 25 g. Z toho je 18 g proteinů. Při použití 1,5 odměrky máme v dávce 27 g proteinů. To je plně dostačující, protože tělo dokáže najednou zpracovat okolo 30 g proteinů.

Míchání s vodou

Dával jsem přednost míchání proteinu s vodou. Samozřejmě nic nebrání míchat prášek i s mlékem, ale zároveň tím měníme strukturu proteinu a zhoršujeme stravitelnost a rychlost dodání proteinů do svalů.

Výsledky

V mém případě byl použit protein v poslední fázi hubnutí s cílem udržet co nejvíce svalové hmoty. Produkt jsem bral po tréninku. Po nahrazení jednoho jídla proteinovým přípravkem se hubnutí urychlilo, ale rychlejší úbytek pocházel i ze svalové hmoty. Proto jsem přidal zpět část jídla a úbytek byl potom optimální. Přidat je možné i větší dávku prášku se syrovátkou. Dávkování bude individuální a každý by měl zhodnotit, jak velkou dávku bílkovin potřebuje pro růst nebo ochranu svalové hmoty. Každopádně jedna odměrka bude základní dávkou a poté k ní další množství přidávat.

Kdo už někdy zkoušel trénovat a dodržovat správný jídelníček, většinou má problém dostat do těla potřebné množství bílkovin nutných pro budování svalů i k hubnutí. Díky proteinovým doplňkům si můžeme příjem bílkovin zjednodušit. MyProtein Impact Whey Protein patří mezi cenově výhodné produkty, které splní vše, co od proteinu očekáváme.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejkvalitnější proteiny z potravin

» Jedno jídlo může rozhodnout o úspěchu

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt