Fitvit.cz » Proteiny » Scitec 100% whey protein professional

Scitec 100% whey protein professional

Pro růst svalů a jejich udržení jsou bílkoviny nezbytné. Z toho důvodu musíme přijímat dostatek proteinů. Ty dostaneme do těla prostřednictvím dobře vyvážené stravy nebo si pomůžeme doplňkem stravy, který obsahuje vysoký podíl proteinů. Jednou z možností je 100 % whey protein professional od výrobce Scitec Nutrition.

Pro mnoho lidí je důležitá rychlá příprava nápoje a také přijatelná příchuť. Scitec 100 % whey protein professional je mimořádně dobře rozpustný. Prakticky není potřeba ani šejkr. Velmi dobře a rychle jde rozmíchat v hrnku ve vodě pomocí lžičky. V tomto směru patří k nejlepším. Zkoušená chuť orange chocolate flavour (ochucená pomerančová čokoláda) byla také velmi příjemná.

Podíl proteinů ve 100 g prášku je 73 g. Jde o protein ze syrovátky, která je považována za jeden z nejkvalitnějších druhů proteinů. Dále zde nalezneme 6,7 g tuků, 4,7 g sacharidů, přidané aminokyseliny Leucin, Glutamin a Taurin a také enzymy Bromelain a Papain. Pro připravení 1 dávky potřebujeme 30 g prášku. V 1 dávce pak budeme mít 22 g proteinu, 1,4 g sacharidů a 2 g tuku. Kromě aminokyselin, které se nachází v samotných bílkovinách, zde máme v 1 dávce 100 mg Leucinu, 210 mg Glutaminu a 990 mg Taurinu. Mimo Taurinu jsou další dvě aminokyseliny obsažené spíše symbolicky, takže případný vliv na účinnost bude minimální. Také enzymy v množství 24 mg jsou zde množství, které je zanedbatelné.

V proteinu nejsou žádné vitamíny a minerály, a to je dobře. Výhodnější je totiž doplňovat vitamíny a minerály zvlášť, protože se pak lépe dávkují a nemusíme počítat dávky vitamínů z různých doplňků. Musíme ale počítat s přítomnosti soli, a to v množství 0,41 g ve 30 g proteinu a 1,4 g ve 100 g. Takže je nutné počítat i s tímto množstvím soli v celkovém denním příjmu. Sice se to zdá jako malé množství, ale musíme ho začlenit do celkové denní stravy.

Asi nejproblematičtější u proteinů s vysokým obsahem bílkovin bývá přidávání umělých sladidel. V tomto případě to jsou acesulfam K a sukraloza. Z tohoto důvodu není úplně nejvhodnější přijímat příliš velké množství potravin, které umělé sladidla obsahují. Na druhou stranu by umělých sladidel v 1 dávce proteinu mělo být minimální množství, takže případná rizika jsou tímto minimalizována.

Na výběr máme hned několik typů balení a také několik druhů příchutí. Vhodné je pro vyzkoušení zakoupit nejprve menší balení nebo vzorek. Co se týká ceny, tak na trhu jsou i levnější varianty podobných proteinů. Protein udržujeme na suchém a temném místě a uzavíráme do dózy, abychom zabránili množení plísně či jinému znehodnocení. Po otevření produkt spotřebujeme do několika měsíců, čím dříve, tím lépe.

Ideální doba doplnění proteinu je okolo doby tréninku, případně v dobu, kdy nemůžeme z časových důvodů přijmout běžnou stravu a potřebujeme doplnit proteiny pro udržení svalové hmoty. Nejvhodnější je míchat produkt s čistou vodou, a to zvláště po tréninku. Protein je pak v tuto dobu lépe využitelný a stravitelný. Mezi negativa patří přítomnost umělých sladidel. Využití sladidel je ale problém u většiny produktů tohoto typu. Při dobře naplánované stravě je dostatečné brát 1 dávku za den. Jde o velmi kvalitní produkt s vysokým obsahem těch nejlepších proteinů, u kterého si výrobce dal záležet zejména na dobré rozpustnosti a chuti.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Recenze MyProtein Impact Whey protein

» Recenze Weider Deluxe Whey Coffee

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt