Fitvit.cz » Strava » Jak do sebe dostat více kalorií

Jak do sebe dostat více kalorií

Při budování svalové hmoty potřebujeme mnoho energie. Ne vždy se nám ale podaří dostat do těla potřebné množství stravy. Existuje ale několik způsobů, jak při relativně malém obsahu jídla dostat do těla více živin.

Prvním způsobem je doplnit kalorie pomocí proteinových přípravků. Právě proteiny nám často chybí nejvíce. Na druhou stranu to s nimi také nesmíme přehánět, protože dokážeme strávit jen určité množství proteinů. Většinou tak postačí doplnit 2 g proteinů na 1 kg tělesné hmotnosti a potom sledovat, co se s naším tělem bude dít. Proteinové koktejly jsou lehce stravitelné, rychle je dokážeme připravit a hlavně jde o ověřené řešení, které nám může výrazně pomoci při budování nové svalové hmoty.

Druhým způsobem doplnění kalorií navíc je přidat do jídelníčku semena a ořechy. Obsahují nejen proteiny, ale také velké množství tuků. Ideální jsou mandle, vlašské ořechy, lněná semínka, dýňová semínka a další druhy. Je výhodnější přijímat semena a ořechy s příznivějším poměrem omega 3 mastných kyselin k omega 6 tukům. Je to z toho důvodu, že více omega 6 tuků ve stravě může způsobovat více zánětů, pokud chybí omega 3.

A pokud nám stále chybí nějaká ta kalorie, pak zde máme ještě proteinové tyčinky. Ideální jsou v případě, kdy se nemůžeme najíst, ale nutně potřebujeme do těla dostat dávku proteinů, tuků a sacharidů, abychom zabránili odbourávání svalové hmoty v důsledku nedostatku energie.

Čemu bychom se měli vyhnout? Raději nezvyšujeme množství kalorií pomocí jednoduchých sacharidů. Pokud to uděláme jen občas, tak se nemusí nic stát. Jestliže ale pravidelně navyšujeme kalorie pomocí velkého množství jednoduchých cukrů, budeme sice rychle nabírat hmotnost, ale s velkým podílem tělesného tuku. Stejně se vyhýbáme i příliš velkému podílu nasycených tuků ve stravě. Určitý podíl nasycených tuků ve stravě je důležitý na produkci testosteronu, ale naopak příliš mnoho tuků nám může škodit nejen rychlým nabíráním podkožního tuku, ale také nepříznivým vlivem na oběhovou soustavu.

Pokud máme problém dostat do sebe dostatek jídla, které je potřebné nejen pro budování svalů, ale také pro regeneraci, pak musíme sníst za den alespoň 3 plnohodnotná jídla, a to nejlépe snídani, oběd a večeři a zbytek doplnit pomocí proteinových koncentrátů, energeticky bohatých jídel s malým objemem, což jsou výše zmíněné zdroje zdravých tuků a případně zařadit proteinovou tyčinku, pokud je to potřeba. Nezapomínáme, že klíčem k úspěchu je vědět, kolik živin a kalorií potřebuji a také jestli je opravdu přijmu. Z toho důvodu je potřeba zaznamenávat co jím a jaké reakce těla nastanou.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jaká svalová vlákna využít pro růst

» Většina tuků ve stravě jsou skryté tuky

» Pasivní spalování tuků

» Růst svalů i v noci

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt