Fitvit.cz » Fitness tipy » Růst svalů i v noci

Růst svalů i v noci

Když potřebujeme přibrat nějaké to kilo svalové hmoty, pravděpodobně přijímáme více proteinů, více cvičíme, zvedáme těžší činky, přijímáme více kalorií než vydáváme a snažíme se dělat vše proto, abychom přibrali co nejčistší svaly bez zbytečného tuku. To nám ale může kazit doba odpočinku, kdy v době spánku budeme delší dobu bez příjmu kalorií a hlavně důležitých proteinů.

Existuje ale způsob, jak minimalizovat ztráty svalové hmoty v době spánku, Řešením je dodat večer před spaním protein z kaseinu, který se pomalu uvolňuje a postupně tak dodává do těla potřebné aminokyseliny. Nejenže tím redukujeme případně odbourávání svalové hmoty, ale dokonce tím můžeme získat další svaly navíc.

Kde takový protein najít? Kasein se nachází v mléčných produktech. Nejčastěji a v nejvyšším množství ho najdeme ve známém tvarohu, ale nachází se také v sýru cottage. Pro mnohé z nás může být chuť tvarohu nepříjemná a nebo s ním máme zažívací potíže. Cottage tak může být přijatelnější zdroj kaseinu.

Pokud pro nás nejsou mléčné produkty přijatelné, zvolit můžeme i proteinový koncentrát s kaseinem, který bývá speciálně upraven pro noční použití. Společně s kaseinem pak můžeme využít i nějaký zdroj s kvalitními a užitečnými tuky. Mohou to být například mandle nebo lněná semínka. Je ale dobré to s množstvím tuků večer nepřehánět a tak postačí jen několik jader mandlí nebo lžíce namletých semínek.

Naopak bychom se měli večer vyhýbat sacharidům, protože blokují přirozenou produkci hormonů v noci a naopak mohou rozkolísat hladinu cukrů v krvi a tím i inzulínu. To by mohlo způsobit nabírání tuků. Z toho důvodu je ideální dát večer přednost proteinům, buď čistých nebo s malým množstvím příznivých tuků. Takovým způsobem lze lépe ochránit již vybudovanou svalovou hmotu a podpořit i budování nových svalů.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Ovoce před tréninkem?

» Proč druhá večeře

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

» Tloustne se po tucích?

» Pasivní spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt