Fitvit.cz » Spalovače tuku » Kajenský pepř pro hubnutí

Kajenský pepř pro hubnutí

Ke sportovní postavě se někdo dostává složitěji a jiní jednodušeji, což závisí na úsilí vynaloženém v jednotlivých dnech. Důležitá je také soustavnost vykonávání činností vedoucí k cíli. Cvičíme, odpočíváme, snažíme se jíst ta správná jídla. Abychom mohli připočíst další malé součásti umožňující nám dělat velké věci v našich životech, vyhledáváme i co nejmenší detaily, které nám mohou pomoci. Jedním takovým detailem je i koření zvané kajenský pepř.

V čem spočívá jeho síla? Asi největší a nejsledovanější účinek by měl dle vědců zlepšit spalování tuků. Kajenský pepř totiž obsahuje pálivou složku pocházející z tzv. chilli papriček. Přidává se do ostrých pokrmů a kromě své pálivé příchuti má také termické účinky. To znamená, že zvyšuje teplotu a napomáhá tak k vyššímu výdeji energie. Konkrétně za to může látka zvaná capsaicin, kterou plody, ze kterých se koření vyrábí, obsahují. Zrychlený metabolismus může pomoci spalovat přebytečné kalorie a postupně se lze zbavovat nadbytečného tuku.

Nelze ale spoléhat nikdy na to, že za nás udělá práci nějaká látka bezpracně. Vždy je potřeba, aby konkrétní člověk dal nejprve sám impuls ke spalování tuku vyšším energetickým výdejem než příjmem, podporou budování a ochranou stávající svalové hmoty a k úspěšnému redukování tuku patří také psychická pohoda, dostatečná regenerace a spánek. Teprve potom lze očekávat podpůrný efekt od spalovačů tuku, jako jsou např. extrakt ze zeleného čaje, kajenský pepř nebo kofein v guaraně či kávě.

Kajenský pepř pak prý vědců může také snížit chuť na jídlo, a to na sladké i slané. To může být dobrá kombinace, protože snížení příjmu potravy při hubnutí obvykle vyvolává pocit hladu a mnoho lidí podlehne vábení dobrého jídla a dietu přeruší. Omezit chuť na nezdravá jídla se může někomu hodit. Umí prý také regulovat hladinu krevního cukru, má protizánětlivé účinky a pozitivně působí proti cholesterolu. Co naopak nelze od kapsaicinu očekávat, je zvyšování sportovního výkonu a síly, což bylo zjištěno při vědeckých studiích.

Ochutit jídlo lze buď přímo pálivýma papričkami, samotným kořením, ale existují i doplňky stravy obsahující capsaicin. Co každý zvolí, je jen na něm. Nejpřirozenější je ovšem vždy původní potravina, ze které je látka získávána. Kdo snad nemá v oblibě ostrá jídla, nebo prostě kořeněné z nejrůznějších důvodů, např. zdravotních, nemůže, nemusí smutnit. Ačkoliv kajenský pepř dokáže zvýšit metabolismus a tím i spálit více kalorií, ještě to neznamená, že bez něj není možné změnit svou postavu k lepšímu. Kajenský pepř totiž jen mírně urychlí naše snahy, ale rozhodně neudělá hlavní díl práce, která je potřeba pro účinné spalování zbytečného tuku. Tím je v každém případě zdravý životní styl fitness a pravidelný pohyb. Spalovače tuku jen vše urychlí a napomůžou našemu úsilí.

Diskuse k článku (2)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Karnitin

» CLA - konjugovaná kyselina linolová

» Pyruvát

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt