Fitvit.cz » Spalovače tuku » Extrakt ze zeleného čaje

Extrakt ze zeleného čaje

Kdo chce hubnout, obyčejně shromažďuje informace o možnostech cvičení, jak zvýšit metabolismus, optimalizovat stravu či zkvalitnit spánek. Všechny tyto položky dávají dohromady celek, který usnadňuje samotné odbourávání tuku. Pomoci však mohou i některé doplňky stravy. Pokud suplement pochází ze zeleného čaje, patrně je velká naděje, že bude účinný. Mnohé studie pak dokazují, že tomu tak z největší pravděpodobností opravdu bude. Čaj je sám o sobě zdrojem mnoha látek, které se podílejí na kvalitě života a zdraví. Je však mezi nimi jedna, na kterou se zaměřili vědci a intenzivně ji podrobili výzkumu. Co zjistili a co můžeme od této látky očekávat?

Účinná látka se jmenuje epigalokatechin galát, což je derivát katechinu, znám také pod zkratkou EGCG. Nejvíce je tato látka ceněna pro svoji schopnost napomáhat lepšímu odbourávání tuku. EGCG totiž dokáže zablokovat činnost enzymu, jenž zhoršuje využití mechanismu spalování tuků a snižuje účinnost norepinerfinu. Pokud tedy využíváte doplňku stravy z extraktu ze zeleného čaje, podpoříte tím účinnost norepinerfinu, což je neurotransmiter, který zvyšuje účinnost metabolismu a spalování tuků. Kromě této výhody dokáže také tlumit pocit hladu, což vede ke snížení konzumované stravy během dne a tím i kalorický příjem.

Kromě vlastnosti spalování tuků má však extrakt a pochopitelně i čaj samotný význam při prevenci proti civilizačním onemocněním jako rakovina nebo kardiovaskulární choroby. Vyznavači fitness a sportovci ocení i přínos zeleného čaje a extraktu při regeneraci organismu a dle výzkumů také před zvýšeným nepříznivým odbouráváním svalové hmoty.

Výhody extraktu jsou zvýšený obsah účinné látky v dávce a dokonce jsou tyto látky účinnější, než při pití čaje. Na přípravcích hledejte účinnou látku EGCG čili epigalokatechin galát. Dokáže zlepšit oxidaci tuků až o několik procent a společně s dalšími spalovači, jako např. karnitin, CLA, úpravou stravy a zařazení pohybové aktivity lze dosáhnout zajímavých výsledků. Kalorická účinnost EGCG je odhadována na 50 – 200 kcal za den.

Čaj i extrakt ze zeleného čaje by mohly pomoci při spalování tuku, zlepšení celkového zdraví i lepší výkonnosti. Některé výzkumy naznačují, že aktivní látky a antioxidanty v čaji nebo extraktu dokáží lépe likvidovat volné radikály než zelenina a ovoce. Využít lze těchto látek pokud nastane stagnace při redukci hmotnosti. Jestliže plníte zásady jako je ne příliš rychlé shazování váhy, mírný energetický deficit, pohyb, dodržujete regeneraci a držíte stres na rozumné míře, měli byste docílit svých cílů v úpravě své postavy třeba právě díky podpůrným účinkům extraktu ze zeleného čaje.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Základ správné výživy

» Karnitin

» Lecitin

» Zkracovačky

» BMI a určování stavu nadváhy

» Trénovat břicho se zátěží nebo bez?

» Káva a její účinky

» Možnosti lokálního hubnutí břicha

» Zásady pro trénink a tvarování břicha

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt