Fitvit.cz » Cvičení » Nadváha není normální

Nadváha není normální

Dost často se setkáváme s názorem, že několik kilogramů navíc vůbec nevadí. Jenže vadí, ať se to někomu líbí nebo ne. Nadváha nemá prakticky vůbec žádnou výhodu. Jen nás ohrožuje. Přitom lze plně souhlasit pouze s tím, že lidé s nadváhou by neměli být terčem vtipů, posměchu či kritiky. Svým způsobem jsou to oběti špatného životního stylu a konzumního způsobu života.

Z toho důvodu je potřeba jim maximálně pomoci, a to informacemi, příklady, vzory a zejména je motivovat, aby oni sami chtěli provést potřebné změny vedoucí k odbourávání nadbytečných tuků a tím i kilogramů. Obezita nás totiž stojí neuvěřitelné množství peněz na léčení civilizačních chorob.

Naneštěstí se právě doba svátků a je jedno jakých, mění ve svátky přejídání a následného přibírání nadbytečných kilogramů. Nadměrný příjem tuků a jednoduchých cukrů je přímo ideální kombinace pro co nejjednodušší ukládání tuků do podkoží. Každý si proto musí uvědomit, že on sám je zodpovědný za svou váhu a podíl tuku na postavě. Když pak s těmito kilogramy navíc nic neuděláme, je dílo dokonáno a každý rok tak postupně přidáváme další a další kila navíc a postupně se můžeme projíst k desítkám kilogramů nadváhy a s tím se pak už těžko něco dělá.

Řešením je střídmost ve stravě, reagovat na změny váhy úpravou jídelníčku a hlavně nezapomínat na pohyb. Je to přirozená lidská potřeba. Bez pohybu zdegenerujeme. Je jasné, že dnes je mnoho práce, kde pohybu moc není. A právě tady je k dispozici kombinace posilování, které dokáže zpevnit svaly a aerobní aktivity, která naopak zlepšuje kardiovaskulární kondici. Jde o nejlepší kombinaci pro udržení váhy v normě.

Přitom není vůbec potřeba zvedat velké váhy, cvičit dlouhé hodiny a běhat maratony. Stačí klidně cvičení s vlastní vahou a co nejčastější chůze. Společně s vyváženou stravou pak téměř každý udrží svou váhu v normě a tělo v kondici. Každý ale musí začít u sebe a převzít zodpovědnost za vlastní postavu do vlastních rukou.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Když opravdu nechci cvičit

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt