Fitvit.cz » Fitness tipy » Prevence obezity

Prevence obezity

Vždy je lepší problémům předcházet, než je potom složitě řešit. Často si ale nechceme takové problémy připustit. Rozdíl ovšem je, když se jedná o nepodstatné věci a pak i tak důležitou součást našich životů, jako je naše postava. Ať se to někomu líbí nebo ne, je stav naší postavy zcela zásadní pro náš pohyb, práci, kondici nebo spokojenost. Je škoda, že neřešíme tento problém včas, kdy nás to stojí jen několik dnů práce a pouze drobné změny v jídelníčku.

Jestliže chceme předejít velké nadváze, měli bychom se naučit nějaké preventivní kroky. Třeba se pravidelně postavit sebekriticky před zrcadlo a posoudit, zdali se nám zhoršuje forma a vzdalujeme se od své běžné váhy. První varování je nákup většího oblečení. Nikdy to nedělejte, protože by to znamenalo rezignaci něco dělat se svým stavem hned v počátku vzniku problému s přibývajícími kilogramy. Před zrcadlem si všímáme především oblasti pasu, protože se zde ukládá tuk nejdříve, ale když pak mnoho kilogramů spalujeme, ztrácí se až nakonec.

Pokud si držíme trochu obstojnou formu, pak máme viditelné alespoň obrysy svalů, kde dochází k dělení mezi přímými a šikmými břišními svaly. Když se nám ztrácí břišní svaly, měli bychom zpozornět, protože je to první varovný signál, že nabíráme podkožní tuk. V této chvíli stačí opravdu jen trochu přidat pohyb a stáhnout nepatrně kalorie.

Nezapomínáme také, že s přibývajícím věkem se nám zpomaluje metabolismus, a tak budeme muset stále upravovat svůj jídelníček, abychom se udrželi ve formě. Velkým pomocníkem nám bude aktivní svalová hmota, která dokáže udržet metabolismus zrychlený a z toho důvodu si i můžeme více dovolit v jídelníčku. Nejideálnější je kombinace pravidelné aerobní aktivity, posilování a rozumné stravování, které zabezpečí všechny potřebné živiny pro naše tělo.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak spálit více tuků při kardiu

» Tloustne se po tucích?

» Spalují, budují a stabilizují

» Proč jsem obézní

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt