Fitvit.cz » Fitness tipy » Proč jsem obézní

Proč jsem obézní

Důvodů, proč nemůžeme zhubnout, může být mnoho. Nejčastěji však za nadváhu nemůže nemoc, na což se často mnoho lidí vymlouvá, aby omluvili své špatné návyky. Přitom řešení je někdy tak jednoduché, že kdyby je každý realizoval, pak by lidí s nadváhou bylo opravdu jen minimum a to ještě těch, kteří za to skutečně nemohou.

Nedostatek pohybu

Asi jeden z nejčastějších důvodů, proč jsou lidé obézní, je nedostatek pohybu. Povinností každého člověka by měl být pohyb. Sice to nejde vynutit žádným zákonem, ale každý si musí položit otázku, co jsem ochoten pro sebe udělat a opravdu chci vypadat tak, abych se nevešel do normální velikosti oblečení, nemohl se pohybovat a všechno mě bolelo? Pokud to tak je, pak je to pouze naše vina a jedině my sami jsme schopni tento stav změnit. Každý je zodpovědný sám za sebe, včetně své hmotnosti. Mnozí doporučují chůzi. Pravdou ale je, že je nutné mít na sobě aktivní svalovou hmotu, která nám pomůže nejen s formováním postavy, ale hlavně nám výrazným způsobem zrychluje metabolismus. Ideální je kombinace aerobní aktivity a nějaké formy posilování, klidně pouze s váhou vlastního těla.

Obžerství

Nevím, jak jinak to nazvat, ale mnozí z nás to dělají. Když se porozhlédneme, jak lidé jedí a jakým jídlům dávají přednost, tak je to opravdu katastrofa. Nedostatek živin, nadměrný podíl tuků, cukrů, soli a alkoholu. Jídla typu letní grilování, klobásky a šťavnaté (ve skutečnosti nehorázně tučné) maso. Co více k tomu říci. Opět si každý musí udělat pořádek před vlastním prahem a změnit jídelníček. To neznamená, že si nemůžeme dát něco tučného nebo sladkého, ale z 80 % by to měly být potraviny, které nám dodávají potřebné živiny, vitamíny, minerály, enzymy a další důležité látky.

Stres

Tohle je jeden z důvodů, který nás může ovlivňovat a nemusíme mít možnost s ním účinně bojovat. I když i zde je nejúčinnější se problému postavit čelem a okamžitě ho řešit. Stres se musí držet v rozumné mezi, jinak nám může způsobit mnoho potíží. Je potřeba se naučit techniky, které nám pomáhají regulovat nadměrný stres. Naneštěstí nadměrný stres mnozí řeší třeba nevhodným kalorickým jídlem. Z toho důvodu je potřeba si najít aktivitu, která pomáhá stres odbourávat. To může být třeba pohybová aktivita, relaxační techniky, příjemná hudba nebo dovolená, kde zapomeneme na běžné starosti a snažíme se načerpat energii z příjemných zážitků.

Spánek

Nedostatek spánku může opravdu způsobit nárůst hmotnosti. Spánek totiž dokáže regenerovat naše tělo, může pomoci s budováním svalové hmoty a také díky optimálnímu vyplavování hormonů pomoci s odbouráváním tuků. Dostatečně dlouhý spánek je to nejjednodušší, co můžeme pro své tělo udělat.

Pokud máme nedostatek pohybu, nadměrně a nevhodně jíme, málo spíme a máme nadměrný stres, pak jsme přímo předurčeni jít cestou zvyšování hmotnosti. Je ale potřeba řešit jeden problém za druhým a redukovat vlivy, které působí negativně na naší postavu. Cvičit a chodit může téměř každý. Změnit stravu může také drtivá většina lidí a není to o ceně. Jíst lze dobře i za poměrně málo peněz. Spát opravdu může téměř každý a i se stresem se dá účinně bojovat. Pokud jsme trvale ochotni vyřešit tyto problémy, pak drtivá většina lidí je schopno vybudovat pevnou a sportovně vypadající postavu bez zbytečného tuku. Chce to jen chtít a vzít odpovědnost do vlastních rukou.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak spálit více tuků při kardiu

» Tloustne se po tucích?

» Většina tuků ve stravě jsou skryté tuky

» Spalují, budují a stabilizují

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt