Fitvit.cz » Strava » Tloustne se po tucích?

Tloustne se po tucích?

Samotný tuk nezpůsobuje uložení do tukových zásob těla za podmínky, kdy máme kalorický deficit. Abychom tedy mohli po tucích tloustnout, musíme přijímat nadbytek kalorií. Navíc je rozdíl, jaké tuky konzumujeme. Některé se totiž ukládají do zásob jednodušeji než jiné.

Pozor bychom si měli dávat zejména na transmastné kyseliny, které jsou obsažený nejvíce ve ztužených tucích a často také v průmyslově zpracovaných potravinách, jako nejrůznější sladkosti, sušenky a podobné druhy potravin.

Transmastné kyseliny bychom tedy měli konzumovat co možná nejméně. Omezit bychom měli na nezbytné minimum i nasycené tuky, které se nachází například v tučném masu, tučných mléčných výrobcích, v pečivu, ale třeba také v palmovém a kokosovém oleji.

Naopak bychom měli více dbát na přísun nenasycených mastných kyselin, jako jsou omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny a dále bychom měli přijmout mononenasycené mastné kyseliny. Vhodné zdroje jsou například ryby, ořechy, semena nebo olivový olej. Přitom ale i u těchto přínosných tuků je potřeba dávat pozor na celkovém množství, které konzumujeme. Stále se jedná o kaloricky bohaté potraviny, které jsou 2 x více kalorické než zdroje proteinů a sacharidů. Tuky se navíc lépe ukládají, pokud je konzumujeme společně s jednoduchými sacharidy

Tukům se nemusíme vyhýbat, ale měli bychom dbát na příjem přiměřeného množství tuků ve stravě a také si vybírat pouze vhodné druhy tuků, které naše tělo bez problémů zpracuje a využije je jako energii a pro další funkce organismu.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Kdy se nejvíce ukládá tuk

» Tloustne se po ovoci?

» Jak spálit více tuků při kardiu

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt