Fitvit.cz » Cviky » Proč je dřep král cviků

Proč je dřep král cviků

Většina lidí, kteří již mají zkušenosti s cvičením, mají ve svém tréninku dřepy. A vědí co dělají. Říká se mu král cviků. Při jeho vykonávání se může zapojit do práce až 240 svalů podle zvolené varianty dřepu. To je obrovské množství práce při provedení pouze jednoho cviku.

Kdo má ve svém tréninku některou z variant dřepu, má obrovský náskok před těmi, kdo tak ještě neučinili. Přitom není vůbec nutné zvedat velké váhy, ale jde především o správně provedené dřepy. Abychom dřepy mohli provádět správně, musíme mít dobře pohyblivé tělo a nezkrácené svaly a šlachy. Z toho důvodu je dobré nejprve si nacvičit techniku s prázdnou osou nebo i pouze s vahou vlastního těla. Možná mnozí budou překvapeni, jak náročné je udělat třeba 20 dřepů technicky správně a pouze s vahou vlastního těla.

Ti, kdo poznali výhody dřepů, mají dobře rozvinutá stehna a také oblast hýžďových svalů, na které se častěji zaměřují hlavně ženy. Svým působením zrychlují metabolismus, protože se díky nim spotřebuje více kalorií a zároveň působí na nárůst svalové hmoty. To je ideální kombinace pro budování sportovní postavy i spalování tuků. Dřepy patří mezi tzv. základní vícekloubové cviky, které patří mezi nejúčinnější.

Jestliže chceme spalovat přebytečný tuk, jednoduše nemůžeme dřepy ignorovat. Jak už bylo řečeno, zapojuje se při něm do práce velké množství svalů a prakticky se do práce zapojí přímo či pouze stabilizačně všechny svalové partie těla. Působením dřepů se uvolňují anabolické hormony. To není nic negativního, ale jde o přirozenou produkci hormonů, která má velmi pozitivní vliv na naše tělo.

Dřep je také cvik, který má velký vliv na budování nových svalů. A ty potřebujeme za všech okolností. Ať už chceme více nových svalů pro zvětšení svalových objemů nebo jen zpevnit postavu a dodat tělu správný tvar nebo jen spálit přebytečný tuk, vždy budeme potřebovat na těle aktivní svalovou hmotu. Jedině svaly dodají tělu potřebný tvar. Bez svalů se nikdy nedopracujeme k postavě, kterou chceme dosáhnout, ať už je náš cíl jakýkoliv. Nejlepší pro dosažení těchto cílů je zařazení krále cviků, kterým dřepy nepochybně jsou, do našeho tréninku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nohy - jak je trénovat a zlepšit

» Jak cvičit sedací svaly

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt