Fitvit.cz » Proteiny » Proteinové tyčinky – kdy se vyplatí

Proteinové tyčinky – kdy se vyplatí

Proteinové tyčinky se v poslední době staly oblíbeným doplňkem. Kromě toho, že jsou poměrně drahé, mohou jednoduchým a rychlým způsobem doplnit energii a potřebné živiny. I přes vyšší obsah proteinů často obsahují i ne příliš vhodné látky a živiny, jako jsou jednoduché cukry nebo umělá sladidla. Někdy je dokonce i proteinová složka málo kvalitní. Nesmyslem je konzumovat tyčinky z ekonomického hlediska. Pokud potřebujeme šetřit na stravě, pak tyčinky můžeme ve své stravě postrádat.

Pokud někdo nemusí řešit ekonomické hledisko a na tyčinky má dostatek prostředků, může je použít jako náhradu jídla nebo navýšit kalorický příjem s objemem jedné tyčinky, např. mezi jídly, kdy můžeme bez přípravy dalšího jídla jednoduše navýšit příjem živin.

Obvykle se ale tyčinky hodí spíše výjimečně. Buď pro případ, kdy schází energie a hrozí odbourávání svalové hmoty, což je strašák pro všechny, kdo budují nebo udržují svalovou hmotu. K takovému případů dochází, když máme neočekávaný výdej energie, což může být sportovní aktivita navíc nebo fyzicky náročná práce.

Ve druhém případě se prostě nedostaneme k plánovanému jídlu, třeba v důsledku cestování nebo neočekávané práci přesčas. Z tohoto důvodu je také vhodné mít jednu nebo dvě tyčinky k použití, abychom měli jistotu, že v případě potřeby nebudeme hladovět a nedošlo tak k odbourávání svalové hmoty. A pozor, k odbourávání svalů, které je nepříznivé pro naší postavu, může nastat jak při snaze budování svalové hmoty, ale i při hubnutí, kdy potřebujeme zachovat svalovou hmotu, abychom udrželi rychlost metabolismu a zároveň nám svaly zůstaly na těle, abychom si udrželi pěkné tvary postavy.

Nahrazovat svačinu nebo jiné jídlo proteinovou tyčinkou v ostatních případech jinak nedává smysl. Jde o produkt, který jde postrádat a když už si je koupíme a máme na to dostatek prostředků, pak se vyplatí si koupit několik kusů na použití ve výjimečných případech. Jinak je ekonomicky a kvalitativně výhodnější využít normální stravu, případně levnější proteinový nápoj.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Co nečekat od proteinu

» Tyčinka Prom-In Pure Bar

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt