Fitvit.cz » Strava » První krok pro změnu ve stravě

První krok pro změnu ve stravě

Každý, kdo chce změnit svou postavu, musí udělat ve svém životě změny. Musí se provést změny jak ve stravě, tak i v pohybové aktivitě. Těch změn se musí často udělat docela dost. Zcela zásadní je ale nějakým způsobem začít něco dělat. Pokud se podíváme na stravu, pak asi nejednodušší bude začít u pitného režimu.

V pitném režimu se dělá nejčastěji chyba v pití slazených a často i sycených nápojů. Přitom vyřazením slazených nápojů lze výrazným způsobem snížit množství jednoduchých cukrů ve stravě. Jednoduché cukry jsou také jednou z příčin vzniku nadváhy. A slazené nápoje jsou o to horší, protože s nimi průběžně dodáváme jednoduché cukry prakticky celý den, zatímco u stravy se jednoduché cukry konzumují jen při jednotlivých jídlech. Máme proto rozkolísanou hladinu cukrů celý den a v mnoha případech pak také celý den nabíráme další a další gramy tuku navíc.

Z toho důvodu je vyřazení slazených nápojů logickým krokem číslo jedna. A jak to tedy provést? V první řadě si nekupujeme další slazené nápoje. A to ani džusy a jiné ovocné šťávy. Prázdnou láhev si naplníme čistou neperlivou vodou a jednoduše začneme pít. Pro změnu vlastně ani nic velkého dělat nemusíme. V prvních dnech sice pocítíme nepříjemné pocity a budeme chtít slazený nápoj, ale v této chvíli je potřeba odolat a dále pít čistou vodu, případně neslazený čaj. Po několika dnech si zvykneme a úkol číslo jedna bude splněn.

Následovat by měly další kroky, ale už vyřazení slazených nápojů by mělo přinést první výsledky. Hladina cukrů v krvi bude vyváženější a jednoduchých cukrů ubude až o několik desítek gramů cukru za den a někdy dokonce i více než 100 g za den. I když se to nezdá, tak slazené nápoje dokáží přidat až několik stovek kalorií za den. To už je docela dost a pokud jsme zařadili posilování a aerobní aktivitu, může tělo začít spalovat přebytečný tuk, ovšem za předpokladu, zdali máme mírný kalorický deficit. Pokud se spalování tuků prozatím nedostavilo, nebyly změny dostatečné a je potřeba přidat další. Každopádně vyřazení slazených nápojů je výrazná změna k lepšímu a pomůže k odstartování přeměny naší postavy.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Příjem proteinů bez vážení a zapisovaní

» Závislost na nezdravém jídle

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt