Fitvit.cz » Vybavení pro cvičení » Hokej a hokejové vybavení

Hokej a hokejové vybavení

Být fit neznamená chodit pouze do posilovny, ale být všestranným sportovcem. Zvolit si lze z nepřeberného množství sportovních aktivit. Velmi oblíbeným odvětvím je hokej. A protože je to historicky jedno z nejúspěšnějších sportovních odvětví u nás, je k dispozici téměř v každém středně velkém městě ledová plocha k pronajmutí za přijatelnou cenu.

Koupit hokejovou výstroj již také není problém, jelikož obchody jsou přeplněné nejrůznějšími potřebami, a tak si lze vybrat od levnějších variant až po špičkové produkty světových firem, se kterými hrají hvězdy v nejprestižnějších hokejových ligách.

Hokejky

Hokejka patří mezi základní vybavení pro hru. Ačkoliv na první pohled vypadají hokejky stále stejně, jejich vývoj v oblasti materiálů a vlastností doznal zásadních změn. Od dřevěných holí se postupem doby přechází ke kompozitovým. Materiály jako grafit, karbon, kevlar výrazně snižují hmotnost náčiní a navíc také prodlužují jeho životnost čili šetří náklady spojené se sportem. Důležité je také zvolit individuální tvar a zahnutí čepele vyhovující osobním potřebám sportovce. Lze tedy poměrně dobře zvolit takovou hokejku, která bude splňovat podmínky pro co nejideálnější podmínky ke hře. Mezi nejpoužívanější vybavení mezi vrcholovými sportovci nalezneme značky Bauer, CCM a další.

Brusle

Brusle zabezpečují váš pohyb, stabilitu a koordinaci na kluzišti. Proto je třeba dbát pečlivě na jejich výběr. Rozhodně nemusí platit čím dražší tím lepší a to platí zvláště pro amatérsky hrající hokejisty. Typy bruslí jsou tedy rozděleny na využití profesionální a amatérské, přičemž u každého typu je využití přímo doporučeno samotným prodejcem a je dobré ho respektovat. Boty bruslí by měly poskytnout zpevnění v oblasti kotníků pro lepší stabilitu a zárověń by měly být dostatečně vyztužené proti sekům od hokejek a případnému nastřelení od puku. Karbonové materiály zajistí menší hmotnost bruslí a tím i lepší pohyb na ledě. Špička a skelet by měly zabránit případnému proříznutí a poškození boty a tím chránit nohu před poraněním. Některé typy bot lze termicky tvarovat a tak plně padnou na jakoukoliv nohu a vyhoví tím absolutně požadavkům hráče na pohodlnost výstroje s možností plné koncentrace na hru. Zcela jedinečná je technologie TUUK od firmy Bauer, která zlepšuje vlastnosti bruslí, zrychluje pohyb a sílu záběru. Nezanedbatelná je i skutečnost, že firma Bauer dokáže neustále snižovat hmotnost a nadále zlepšovat vlastnosti svých produktů a tak je velmi oblíbená u velké části špičkových světových hokejistů.

Výstroj pro bezpečnost

Je velmi podceňovaná, ale je jednou z nejdůležitějších součástí výbavy pro jakýkoliv sport. V případě hokeje je to o to důležitější, protože se jedná o kontaktní sport. Je tedy velmi důležité právě těmto prvkům přikládat velký, ne-li zásadní význam. Výhodou je kupovat chrániče v setu, což přijde levněji. Kvalitní výstrojí se lze poměrně dobře ochránit před zraněním a tak se v případě mládežnického nebo rekreačního hokeje zranění stává spíše výjimkou, nicméně je nutné neponechat nic náhodě. Výstroj by měla obsahovat chrániče ramen, hokejové kalhoty a rukavice, chrániče holení, chrániče loktů a hokejová helma. Pochopitelně se i zde setkáte s cenově rozdílnými produkty, ale právě zde bychom měli dbát na kvalitu zpracování, pohodlnost čili nesmí nikde tlačit a to platí obzvláště o helmě. Přednost dejte gelovým materiálům, které vytvoří pro hlavu v helmě ideální prostor.

Hokej je kolektivní hra, kterou provozují na výkonnostní nebo kondiční úrovni miliony sportovců po celém světě. Nejpopulárnější je hlavně v Severní Americe a obzvláště v Kanadě, která je nazývána také jako kolébkou hokeje. Česká republika patří mezi nejúspěšnější hokejové země a tradici tvoří jak špičkový hráči, ale neméně důležití jsou i tisíce sportovců tvořící základnu, ze které následně vzejdou ti nejlepší, jenž nás budou reprezentovat a hájit na mezinárodních akcích. Vždy je však mít na paměti, že sport by měl přinášet především radost z pohybu a hry samotné. Krom toho se zlepší tělesná rychlost, vytrvalost, síla nebo výbušnost, což jsou dovednosti důležité pro překonání soupeře. Začít hrát hokej je velice jednoduché a s profesionálním vybavením i bezpečné.

Diskuse k článku (2)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Cvičení - posilování - jak začít

» Běhání pro zdraví

» Přetrénování

» Proti stresu a depresi pomůže cvičení

» BMI a určování stavu nadváhy

» Význam a přínos posilování a fitness

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt