Fitvit.cz » Cvičení » Význam a přínos posilování a fitness

Význam a přínos posilování a fitness

Přínos pohybu pro celkové zdraví je již delší dobu znám. Stále mnoho lidí však otálí se započetím pravidelného cvičení, které je účinnou prevencí před civilizačními chorobami. Výmluv je stále dost. Slýcháme o tom, že není čas, peníze nebo že není kde. Ani jeden z těchto důvodů ale v podstatě neexistuje. Kdo nemá čas 4 krát týdně po půl hodině, kdo nemá peníze na základní potraviny jako bílý jogurt, ovoce, zelenina, kuřecí nebo rybí maso. Kdo si občas nemůže zacvičit ve svém bytě cviky s váhou vlastního těla nebo vyběhnout kopec za domem. Vidíte, že tyto výmluvy neobstojí.

Jakmile získáte to nadšení ze cvičení a poznáte pocity ze železné hry, nebudete s tím chtít skončit. Až uvidíte ty fantastické výsledky, které jdou kombinací posilovacího a aerobního tréninku dosáhnout, uvědomíte si, že jste ztráceli drahocenný čas svého života nečinností. To je však teprve počátek zázraku zvaného cvičení, pohyb a sport. Přičemž není bezpodmínečně nutné mít ambice na trofeje a vyhrávat soutěže.

Čas v mnoha případech hraje proti vám. Je nutné začít co nejdříve a nikdy nepřestat. K tomu je potřeba si vypěstovat návyk na pohyb. Z počátku je nutné se motivovat alespoň do doby, než uvidíte výsledky změn na své postavě a poznáte, že pohyb má smysl. Využívejte tréninkového partnera , motivujte se hudbou a mnoho lze udělat i správnou a vyváženou stravou. Až si budete říkat, že dnes chci cvičit a těším se na to, místo dnes musím jít cvičit, tak máte vyhráno.

Proti nemocem

Nemoci s nejvyšším počtem úmrtí, jako jsou kardiovaskulární nemoci, rakovina nebo cukrovka jsou strašákem většiny lidí. Vědci zjistili, že pravidelný pohyb, posilování a aerobní aktivity prováděné alespoň čtyřikrát týdně, dokáže snížit pravděpodobnost vzniku těchto nemocí. Dodržováním zásad správného stravování pak tuto možnost ještě více redukujete.

Proti ztrátě svalové hmoty ve stáří

Většina z nás cvičí kvůli lepšímu vzhledu, radosti z pohybu, zvýšení síly, zlepšení výkonu. To je samozřejmě správné. Nicméně jednou přijde doba, kdy začnete stárnout a právě tehdy uvidíte ty pravé přínosy posilovacího tréninku a získané svalové hmoty. Zatímco když necvičíte, vaše svalová hmota se postupně zmenšuje. Vy však jako kondiční kulturista tyto negativa pocítíte jen minimálně a oproti svým vrstevníkům na tom budete neporovnatelně lépe.

Zachování mladistvého vzhledu

Všimli jste si lidí, co pravidelně posilují 20, 30, 40 a více let. Vypadají tak minimálně o deset, ale mnohdy i o dvacet let mladší, než je tomu ve skutečnosti. Je to jasný důkaz, že pohyb, sport a dodržování zdravého životního stylu fitness dokáže oddálit stárnutí.

Vlastnosti pro život, které vás naučí sport

Pravidelnost znamená pravidelně chodit na tréninky. Vytrvalost je nutná pro dlouhodobý a ještě lépe řečeno celoživotní pozitivní přístup k pohybu. Disciplína přinutí dodržovat všechny potřebné postupy potřebné pro splnění vytčených cílů. Sebevědomí má velmi pozitivní účinky téměř ve všech aspektech života. Jak při sportovních výkonech, tak v pracovní kariéře nebo ve vzdělání, ale i v osobním životě. Zlepšujte nejen své tělo, ale i mysl.

Pryč s depresí a stresem

Cvičení to opravdu dokáže. Pokud pravidelně sportujete a posilujete, pravděpodobně nadměrným stresem a depresí netrpíte.

Hmotnost pod kontrolou

Je to jeden z nejlepších plusů posilovacího tréninku. Budujete svaly a tím zvyšujete metabolismus celého těla. V důsledku nárůstu svalů tak i v klidu spalujete více energie a vaše postava vypadá stále lépe. Žádná jiná pohybová aktivita to nedokáže tak, jako posilování. Abyste však byli kompletně fit a v kondici, je nutné udržovat i zdraví oběhové soustavy. K tomu zase lépe dopomohou vytrvalostní aktivity, jako běh, cyklistika nebo plavání. Ideální je tedy posilování kombinovat s nějakou formou aerobické činnosti. Je také zajímavé, že ačkoliv má pravidelně sportující člověk pár kilo navíc je méně ohrožen nemocemi, než ten kdo sice nemá nadváhu, ale nesportuje a není v kondici.

Fitness

Abyste mohli říci, že jste skutečně fit, neznamená to, že vlastníte jen postavu s působivým svalstvem. Vaše svalstvo musí být také funkční. A jestliže je, budete nejen vzhledově atraktivní, ale také silní, rychlí, vytrvalí, obratní a ohební. To vše bude doprovázeno sebevědomím, vytrvalostí, cílevědomostí a pokud už máte takový výčet pozitiv, pravděpodobně budete i šťastní a úspěšní. Tak buďte fit.

Základy pro zdraví

Všechny významné sporty využívají ve svých tréninkových metodách jako neoddělitelnou součást posilovací trénink pro budování svalů. Sprinteři, hokejisté, fotbalisté, atleti, lyžaři a další sportovci nejrůznějších odvětví využívají kulturistické postupy pro zlepšování ve svých sportech. Miliony obyčejných lidí již ví, že posilování a budování svalů jim prodlouží a zkvalitní život. Vědci doporučují cvičení jako významný preventivní prostředek proti civilizačním nemocem. Zeptejte se sportujících lidí a řeknou vám, že prožívají šťastnější život bez nadměrného stresu. Začněte cvičit i vy a přidejte se k velké skupině lidí vyznávající zdravý životní styl fitness.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Cvičení - posilování - jak začít

» Běhání pro zdraví

» Základ správné výživy

» Proti stresu a depresi pomůže cvičení

» BMI a určování stavu nadváhy

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt