Fitvit.cz » Proteiny » Kdy jsou nejúčinnější proteiny?

Kdy jsou nejúčinnější proteiny?

Proteiny jsou pro budování svalů, ale i pří spalování tuků nezastupitelné. Potřebuje je každý, ať už usiluje o růst svalů, spalování tuků nebo jen udržování postavy v současné formě. Neznamená to ale, že nutně musíme kupovat proteinové přípravky, pokud chceme cvičit. Službu nám udělají i proteiny obsažené v běžné stravě. Když si ale koupíme proteinový přípravek, pak od něj očekáváme, že nám pomůže při budování našeho těla. Měli bychom usilovat o maximální možný efekt, který z něj lze dostat.

Na problém se podívali vědci a otestovali, kdy je nejvhodnější vypít proteinový nápoj. Ten byl ale ještě doplněn glukózou a kreatinem v poměru 32 : 32 : 6 g. Skupina mužů, kteří vypili nápoj před a po tréninku, se zlepšila prakticky ve všech směrech sledování. Zlepšili se v budování svalové hmoty o více než 80 %, spálili o 3 % více tuků a zlepšili své silové schopnosti, konkrétně v tlaku v leže o 36 %, v dřepu o více než 25 % a v mrtvém tahu o 25 % oproti skupině mužů, kteří stejné doplňky brali ráno ještě před snídaní a večer před spaním.

Kdo tedy chce kupovat proteiny, které mají výhodu už v tom, že jsou rychle vstřebatelné a rychle se připraví k okamžité spotřebě, měl by brát v úvahu i čas, kdy tyto doplňky bude brát. Je totiž zbytečné kupovat drahé proteiny a nevytěžit z nich potřebný efekt. Naopak když využijeme jejich podporu v době okolo tréninku, můžeme od nich očekávat nejlepší výsledky, a to zejména při budování svalové hmoty.

Nezanedbatelný je i podíl o 3 % větší množství spáleného tuku, což je docela dost a určitě se s tím dá pracovat, pokud chceme spálit tuk a přitom i budovat svaly, což je ideální kombinace pro vybudování sportovní postavy, která má navíc žádoucí tvary díky svalové hmotě. A větší síla se také hodí, protože čím větší zátěže jsme schopni zvedat, tím více energie spotřebujeme a jsme schopni zbavovat se přebytečného tuku. Navíc jde o důležitý faktor, který je nutný pro růst svalů. Říká nám, že svaly rostou jen v případě, pokud je vystavíme námaze, kterou ještě nepoznaly a tím se adaptují v podobě růstu nových svalů. A protože ti chytří už vědí, že více svalové hmoty znamená i rychlejší bazální metabolismus, můžeme ještě více zefektivnit chod našeho těla, jak při růstu svalů, tak i při spalování tuků.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Růst svalů i v noci

» Posilování a spalování tuků

» Hubnutí s cvičením nebo bez?

» Jak zefektivnit spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt