Fitvit.cz » Cvičení » Posilování a spalování tuků

Posilování a spalování tuků

Když chce někdo spalovat tuky, tak obvykle zařadí co nejvíce aerobní aktivity. To ale není úplně nejlepší nápad. Posilování totiž může být o mnoho více efektivní při spalování tuků, než když se více zaměřujeme na aerobní aktivity.

Už dlouho se ví, že pouhé posilování může pomoci spalovat tuky a navíc dokáže budovat novou svalovou hmotu. Jak je to možné? Aktivní svalová hmota totiž dokáže zrychlit náš metabolismus. To znamená, že jenom když budeme správně jíst, budeme budovat svalovou hmotu a část tuků ještě spálíme samotným posilováním, můžeme být se spalováním tuků úspěšnější, než kdybychom trávili dlouhé hodiny běháním a provozováním dalších aerobních aktivit.

Naopak pokud se nám nedaří spalovat přebytečné tuky a přesto se snažíme sportovat, může to být právě nesprávnou skladbou pohybové aktivity. Dlouhým aerobním tréninkem si totiž další svaly nevybudujeme. Právě naopak. Při dlouhotrvajícím aerobním tréninku si spalujeme aktivní svalovou hmotu a tím si naopak zpomalujeme metabolismus. Jednoduše řečeno je pro nás pak obtížnější spalovat tuk jak při sportování, tak i v době, kdy právě nic neděláme.

Pokud tedy chceme sportovně vypadající postavu s vyšším podílem svalové hmoty a přitom mít co nejnižší podíl tuků, abychom měli viditelné břišní svaly, pak posilování a růst svalů pro nás budou prioritou. To neznamená, že bychom se úplně měli vyhýbat aerobnímu tréninku. Aerobní aktivitu bychom však měli provádět v takovém rozsahu, abychom si nespalovali již vybudovanou svalovou hmotu a tím si nezpomalovali metabolismus. Výhodnější pro tyto účely může být intervalový trénink, který je efektivnější pro spalování tuků a šetří svalovou hmotu. A navíc tímto tréninkem ušetříme i čas, který tak můžeme využít pro jinou činnost.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Tloustne se po tucích?

» Pasivní spalování tuků

» Jak často trénovat pro udržení formy

» Proč po odpočinku začít zlehka

» Růst svalů i v noci

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt