Fitvit.cz » Cvičení » Když už nejde hubnout, pomůže známý trik

Když už nejde hubnout, pomůže známý trik

Při hubnutí se dělá mnoho chyb. Hodně lidí není úspěšných, když se snaží spálit přebytečný tuk. Teď se však můžete dozvědět jeden trik. Je známý, nic nestojí, stále se o něm mluví, ale nějak se nedodržuje a nebo se provádí špatně. Když se pokoušíme hubnout, postupně se zpomaluje metabolismus a tak je hubnutí stále těžší a pokud se kalorie sníží příliš, hubnutí se zastaví.

Trik je v tom, že se po určité době normálně najíme. Můžeme to provést jedním volným dnem ve stravování po určité periodě (například týden nebo podle osobních zkušeností) nebo během týdne si v některé dny dopřát jedno jídlo podle naší chuti. Potom je nutné se vrátit k přísnějšímu stravování s mírným kalorickým deficitem. Jestliže si dopřejeme nějaké jídlo navíc v pravý čas, tělo si v tu chvíli řekne, že hladovění skončilo a metabolismus se zrychlí. Potom je opět jednodušší spalovat tuky jak úpravou stravy, tak i pohybem, ať už jde o posilování nebo aerobní aktivitu. Zatímco u posilování udržujeme nebo případně zvětšujeme svalovou hmotu a tím se zvyšuje bazální metabolismus, u aerobní aktivity donutíme tělo ke spalování nadbytečných kilogramů výdejem energie a využitím tuků jako energetického zdroje.

Důležité je to nepřehnat jak s omezováním kalorií, tak i s příliš volným stravováním, když chceme metabolismus zrychlit. Jestliže hubneme mírným tempem, pak si zachováváme důležitou svalovou hmotu, která udržuje náš metabolismus zrychlený. Navíc už každý ví, že při hubnutí jsou to právě svaly, díky kterým naše tělo dostává tvary a získáme tak postavu, jakou si představujeme. Pro jejich udržení je vhodné navýšit podíl proteinů ve stravě.

V žádném případě nedržíme drastické diety, které příliš omezují množství jídla. Jsou většinou nesmyslné a nefungují. Jestliže se rozhodneme redukovat tělesnou váhu, pak musíme zabezpečit, abychom měli ve stravě všechny potřebné živiny pro chod těla. Naše tělo totiž neodpouští. Všechny nedostatky ve stravě se dříve nebo později projeví, naneštěstí většinou negativně.

Naopak pokud do těla dodáme všechny potřebné živiny, odmění nás nejen pěkným vzhledem, ale také nám to vrátí v podobě co nejlepších výkonů, ať už jde o výkony sportovní nebo pracovní a budeme se cítit mnohem lépe, než kdyby nám něco v organismu scházelo.

Při hubnutí není důležité co nejdéle vydržet v nějaké dietě, ale celkový výdej energie musí být při hubnutí vyšší než příjem a po dosažení cíle pak stačí udržovat vyvážený stav, kdy příjem i výdej kalorií bude vyrovnaný. Není přímo nutné dodržovat každý den tento poměr, ale celkově, například za týden, bychom měli mít více dnů s deficitem než v přebytkem energie. Tak si můžeme dovolit více a volněji jíst a spalování tuků není tak složité, protože si udržujeme rychlejší metabolismus.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» S věkem roste hmotnost je výmluva

» Jak cvičit doma bez vybavení

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt