Fitvit.cz » Strava » Ovesné vločky

Ovesné vločky

Obiloviny by měly patřit k základním složkám naší potravy. Nikoliv však běžně prodávané pečivo z bílé mouky, ale hlavně produkty z celozrnných surovin obsahující široké spektrum důležitých látek pro naše zdraví. Mezi takové suroviny patří ovesné vločky, které si oblíbili sportovci, protože vědí, že strava má významný podíl na jejich výkonech.

Ovesné vločky obsahují vlákninu, komplexní sacharidy, minerály a vitamíny. To znamená, že regulují hladinu krevního cukru, podporují správné trávení a mají příznivý vliv proti ukládání tuků. Podíl vlákniny zabezpečí menší pocit hladu a tím zamezí potřebu přijímat zbytečně mnoho potravy. Komplexní cukry udržují v přijatelné mezi hladinu inzulínu, který je při vysokých hodnotách zodpovědný za přeměnu přebytečných cukrů na podkožní tuk. Co ještě tato potravina dokáže? Snižuje hladinu cholesterolu, krevní tlak a dokonce napomáhá spalování tuků při cvičení. Preventivně působí proti kardiovaskulárním nemocem, a také proti nebezpečné cukrovce.

Kalorie a složení na 100 g

Obsahují přes 60 g komplexních sacharidů, 7g tuků, 13 g bílkovin. Celkem přibližně 370 kcal. Mezi minerály je zastoupen hořčík, draslík, vápník, železo, selen, zinek, vitamíny skupiny B a nechybí důležitá vláknina a zdravé tuky nezbytné pro chod organismu.

Kdy je jíst

Obvykle jsou součástí zdravé a vydatné snídaně plné cereálií a ovoce. Začněte svůj den ovesnými vločkami a budete se cítit přes den plni energie. Konzumovat je však lze libovolně během dne, třeba ke svačině. Je nutné dávat pozor při nakupování, aby byl produkt řádně zabalen. Vzhledem k vyššímu podílu tuku mohou ovesné vločky snadno žluknout nebo být napadeny plísní. Ačkoliv mnoho lidí nemá v oblibě chuť ovesných vloček, lze je dochutit ovocem jak čerstvým tak i sušeným, ovocnými šťávami, skořicí, medem, ořechy a dalšími příchutěmi.

Diskuse k článku (1)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Česnek

» Základ správné výživy

» Brokolice

» Snídaně a její význam

» Vláknina - důležita složka potravy

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt