Fitvit.cz » Cvičení » Proč po odpočinku začít zlehka

Proč po odpočinku začít zlehka

Regenerace je důležitá a tak by si měl každý naplánovat několik období za rok, kdy nebude cvičit a dal tak prostor tělu k odpočinku. Po pauze však může mít někdo chuť jít do tréninku na maximální zatížení. To ale není dobrý nápad.

Začít zlehka je důležité hned z několika důvodů. Hned tím prvním je neporušit periodizaci, kdy máme plán pro regeneraci, adaptaci na další zatížení, silovou část, růstovou část a případně další části pediodizace podle vytyčeného cíle.

Kdo má například týdenní volno od cvičení, pak zcela určitě nemohl dosáhnout bezchybné regenerace, která vyřešila všechny problémy z předešlého období. Naopak mírným zatížením můžeme pokračovat tréninku, který udrží svalovou hmotu a přitom lze stále pokračovat v periodě zaměřené na regeneraci.

Dalším důvodem, proč začít po pauze zlehka, je využit naplno periodu zaměřenou na růst. Jak je všem známo, svaly reagují růstem jen když jim k tomu dáme impuls. A protože nemůžeme tyto impulsy, jako je například zvyšování zátěže nebo zvětšování objemu práce, dělat donekonečna, pak je nevhodné vyčerpat tyto podněty ve špatném období, kdy na to nejsme dostatečně připraveni.

I správné načasování regenerace a navrácení k tréninku má význam a dokáže podstatně zlepšit naší budoucí formu, nebo naopak lze i mnoho pokazit a pokud nedopřejeme tělu dostatek času na regeneraci, nemůžeme od něj pak v budoucnu očekávat špičkové výkony. Proto je důležité postupovat i při budování postavy s ohledem na potřeby těla a po výkonech vedoucích ke zlepšování formy poskytnout tělu i dostatek odpočinku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nejčastější chyba před tréninkem

» Jaká svalová vlákna využít pro růst

» Jak zrychlit trénink

» Pasivní spalování tuků

» Jak často trénovat pro udržení formy

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt