Fitvit.cz » Cviky » Přitahování kolen vsedě

Přitahování kolen vsedě

Trénink je mnohdy provázen hledáním vhodných postupů pro komplexní procvičení dané partie. Občas je také důležité zařadit jako zpestření a nový impuls odlišný cvik. Zde je další cvik na břišní partii. Je spíše doplňkový, vhodný pro začátečníky pro svou menší náročnost. Nazývá se přitahování kolen vsedě k hrudníku. Přítahy působí na celou oblast břicha, ale více jsou zaměřeny na spodní část a také se aktivují ohýbače kyčelního kloubu.

Provedení je jednoduché. Sedněte si na kraj lavičky a rukama uchopte její kraje. Někdo sedí na lavici bokem, jiní zas na jejím konci. Je to věc volby cvičence. Nyní mírně zakloňte trup a nohy mějte pokrčené a ve vzduchu tak, aby tato pozice připomínala tvar písmena V. Přitáhněte kolena k hrudníku. Musíte cítit práci břišních svalů. Smršťujte svaly jakýmsi sbalováním břicha čili se malinko přitáhne hrudník k pánvi.

Nesmí jít o pohyb trupu proti pohybu nohou. Pouhé vykonávání přítahů nezacílí ty správně svaly. Cvičte rozvážně takovým tempem, abyste zatížili svaly, nikoliv však tak rychle aby vás to nutilo k trhavým pohybům, což může vést ke vzniku zranění. Dýchání se v případě cviků na břicho řídí kontrakcí čili při vrcholné poloze výdech a v uvolněné poloze nádech.

Nevýhodou je menší zapojení svalů břicha a to z toho důvodu, že se tolik nepřibližuje část trupu k pánvi, jako u jiných cviků a tím je snížena účinnost tohoto cvičení. Jak už bylo uvedeno je to spíše cvik doplňkový. Pokud jste již pokročili, máte za sebou několik tréninků a cítíte se na složitější cviky, přejděte k obráceným zkracovačkám a zvedání nohou ve visu, jenž by se měly stát jedněmi z hlavních pilířů vašich tréninků zaměřených na břicho.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Zvedání nohou ve visu

» Sklapovačky na procvičení břicha

» Zkracovačky

» Obrácené zkracovačky

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2020 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt