Fitvit.cz » Fitness tipy » Psychika - mocný nástroj v tvarování postavy

Psychika - mocný nástroj v tvarování postavy

Ti, kdo mají pozitivní myšlení, nejenže vypadají lépe, optimističtěji a veseleji, ale dokáží i lépe realizovat své cíle. Platí to i v oblasti formování postavy. Jsou lidé, kteří cvičí čistě mechanicky, přijdou na trénink, absolvují ho, a pak doufají, že výsledky se dostaví. Někdy to zafunguje, někdy však nikoliv. Jak je to možné, říká si skupina, která nebyla úspěšná. Ti druzí jsou buď vrození optimisté, kterým jde všechno samo, a nebo jsou zde ti, kteří cíleně využívají zbraně zvané psychika.

Naladění na optimistickou vlnu lze dosáhnout koncentrací na pozitivní myšlenky, vizualizací toho, jak bychom si představovali vyřešit své problémy a poté je sami dokázali realizovat. Zázraky samy o sobě nepřijdou, ale pokud člověk dokáže vzít problém ze správného konce, zázrak dokáže realizovat sám. Až se ohlídnete do minulosti, budete se divit, jak jste svůj úspěch dosáhli. Ano, pozitivní myšlení k tomu přispělo nemalou měrou.

Připravte se na bolest a tvrdou práci

Bolest v tréninku sportovci nevnímají a naopak ji vyhledávají. Pomůže jim totiž dosáhnout svých cílů. Není ovšem řeč o bolesti, která je způsobena zraněním, nýbrž o hromadění metabolitů v těle. To není negativní myšlenka, ale součást plánu. Pamatujte si, že cokoliv cenného, čeho chcete dosáhnout, nelze dosáhnout lehce. Vždy je nutné vynaložit patřičné úsilí, ať už ve sportu či při dosažení vzdělání nebo lepšího pracovního místa. Strategie k úspěchu pak musí obsahovat jak tvrdou práci těla, tak i spojení těla s myslí, a naopak mysl musí tělu vysílat neustále pozitivní myšlenky o správnosti svého počínaní.

Stres je nepřítel

Mezi zásadní pravidla pro jeho odbourání je cvičit, být aktivní, obklopovat se pozitivními lidmi. Měňte a vyřazujte své zlozvyky, jako ponocování, konzumování nezdravých jídel, konzumování alkoholu, nedostatek spánku a nahraďte je vyváženou stravou, sportováním, kde by neměl chybět posilovací trénink pro zpevnění svalového korzetu a aerobní aktivita. Vše doplněné pravidelnou chůzí kdykoliv je to možné. Dopřávejte si kvalitní regeneraci, což je zejména dostatečně dlouhý a pravidelný spánek, masáže, strečink.

Cvičení pomůže zlepšit náladu

Když se zlepší nálada, myslete na příjemné věci. Vizualizujte si představu svého úspěchu. Tu pak lze přiživovat další dávkou cvičení. Uvidíte, že tento systém funguje, budete-li se řídit tím, že cvičení uvolňuje endorfiny a naopak do jejich uvolnění je nutné stále myslet pozitivně. A hlavně nikdy nepřestávejte cvičit.

Věřte si

Pokud nevěříte činnosti, kterou provádíte, patrně ztrácíte svůj drahocenný čas. Začněte si věřit a opakujte si donekonečna svoje vizuální představy, které přeměníte na skutečnost. Představte si své cíle, kterých chcete dosáhnout, přičemž si nestanovujte žádné omezení. Zhubnout postupně po pěti kilech je reálné, než usilovat o snížení 20 kilogramu najednou. To však neznamená, že si nelze představit, jak bychom vypadali bez oněch dvaceti kil a postupnými kroky je pak možné dosáhnout vizualizovaného cíle. Nepochybujte o tom, že cíle nedosáhnete. Koncentrujte se na trénink, a své pozitivní myšlenky přeměňujte svými činy ve skutečnost.

Staňte se šťastnější díky sportu a pohybu

Lidé, kteří cvičí a sportují, jsou vyrovnanější, lépe odolávají stresu a krizovým situacím a dokážou je i lépe řešit. Je také dokázáno, že lidé aktivně sportující jsou šťastnější ve svém životě bez ohledu na stav svých majetků či movitých požitků. Endorfiny, které se vylučují při sportování, jenž má patřičnou intenzitu, dokáží navodit stav štěstí. Jen je potřeba si zvolit tu aktivitu, která vám nejvíce sedí, protože někomu lépe vyhovuje běh, jinému zase kolektivní sporty. A co víc, sportovně založení lidé jsou se sebou více spokojení, což se promítne i do života mimo sportoviště. Buďte fit a více šťastni se sportem.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Strečink jako součást tréninku

» Sebevědomí, sebemotivace

» Fitness styl dokáže oddálit stárnutí

» Bavte se cvičením a pohybem

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt