Fitvit.cz » Fitness tipy » Ušetřit a zůstat fit

Ušetřit a zůstat fit

Ať už chceme nebo ne, zdražování se dotkne i oblasti cvičení a stravování, které k formování postavy neoddělitelně patří. Důležité je teď hlavně nepřestat cvičit s odůvodněním, že na to nemám peníze a že nebudu moci kvalitně jíst. I kdybychom se měli omezit ve stravě, tak rozhodně v žádném případě nepřestáváme cvičit.

Jak to všechno vyřešit? Lze bez problémů přejít na udržovací trénink, kdy nepotřebujeme nutně cvičit na růst svalů a nebudeme usilovat o zvyšování síly a objemů. Z toho důvodu nebudeme muset tolik jíst. Přesto si lze díky cvičení udržet bez problému pěknou fitness postavu.

Ve stravě jsou pro růst svalové hmoty nejdůležitější proteiny. Obvykle se tomto případě doporučuje 2 a více g na kg hmotnosti. Pokud však cvičíme naturálně a chceme jen normální pěknou postavu, pak nám možná stačí i 1,5 g na kg hmotnosti a nic moc ne nám nestane. Přitom lze tímto krokem ušetřit docela dost peněz.

Pro udržení postavy nemusíme zvedat příliš těžké činky. Možná, že naše tělo už dlouhou dobu volá po úlevě a odpočinku a dát tak tělu prostor pro hlubší regeneraci. Přitom kdo cvičí dlouhá léta a chce jen pěknou postavu, bude možná překvapen, že pro udržení stávající formy toho až tolik nemusí dělat. Můžeme tedy některé dny odcvičit doma s cviky s váhou vlastního těla a ušetřit tak za fitness centrum alespoň některé dny.

Pravděpodobně nás v zimě čeká dramatické zdražení ovoce a zeleniny. Vyplatí se přejít na levnější druhy nebo případně na zdroje z domácí sklizně, kdy si ovoce a zeleninu můžeme zmrazit, usušit nebo zavařit.

Šetřit budeme muset pravděpodobně i na doplňcích stravy. Díky lehčímu tréninku nebudeme muset kupovat různé nakopávače nebo aminokyseliny, a pravděpodobně vlivem drahého jídla budou i méně potřeba spalovače tuků. Přesto se některé doplňky mohou hodit a dokonce nás mohou vyjíst levněji než jídlo. Mohou to být například multivitamíny nebo proteinové koncentráty.

I když nebudeme mít dost financí, jako v předešlém období, přesto bychom u cvičení měli setrvat. Dokážeme se totiž díky cvičení lépe udržet ve formě, regulovat nadměrný stres a zlepšit si náladu pohybem. Nemusíme mít top postavu, ale zároveň nesmíme rezignovat na životní styl fitness a stále cvičit, sportovat a hlavně se u toho bavit.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

» Kdy se nejvíce ukládá tuk

» Tloustne se po ovoci?

» Proč nemá význam zvedat maximum

» Pasivní spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt