Fitvit.cz » Zelenina » Brokolice

Brokolice

Brokolice patří mezi tzv. růžičkovou zeleninu. Je to velmi užitečná a také chutná zelenina s velkým významem pro naše zdraví. Obsahuje vlákninu, fytochemikálie a zvláště pak indoly, což jsou látky působící protirakovinně.

Dle studií by měly látky v brokolici působit proti nežádoucím účinkům estrogenu. Kromě jiného má estrogen na svědomí také ukládání tuku. Proto je jeho potlačení touto zeleninou velmi žádoucí při redukčních dietách.

Nezanedbatelný je i vliv důležité vlákniny, které je v našich jídelníčcích tak žalostně málo. Energie ve 100 gramech brokolice je 30 kcal. Dále v ní naleznete 3 g bílkovin a 6 g sacharidů, hořčík, vápník nebo kyselinu listovou. Brokolice není tak náchylná na plísně nebo hnilobu a je tak vhodnější, než její příbuzný druh květák. Kupujte pokud možno zdravě zelenou brokolici. Neměla by být nažloutlá. Někteří lidé mohou trpět při jejím požití nadýmáním.

Pro předpokládané antikarcinogenní účinky by brokolice měla být na vašem stole co možná nejčastěji. Co více si přát od zeleniny, když má vliv na zdraví, redukci hmotnosti, přísun minerálů, vitamínů, vlákniny, je k dispozici celý rok a navíc je i chutná.

Diskuse k článku (0)


Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2022 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt