Fitvit.cz » Fitness tipy » Nejdůležitější věc pro hubnutí

Nejdůležitější věc pro hubnutí

Hubnout se dá všelijakými způsoby. Důležité však je, zdali bylo hubnutí úspěšné. Podle posledních průzkumů je ale situace stále horší. Nadváhou a obezitou trpí více lidí a navíc se jim nedaří z tohoto začarovaného kruhu najít tu správnou cestu. Možná si někdo myslí, že musí vymýšlet speciální postupy, jíst zázračná jídla a používat speciální vybavení. Nic z toho není tak důležité, jako jedna zásadní věc, bez které by to nešlo. Tou věcí je „Začít“. Pokud chceme začít, zaměříme se na okruh změn týkajících se stravy i pohybu.

Co je nejdůležitější pro úspěšné hubnutí? Někdo se domnívá, že to je strava. Ano, úprava stravy je nutná pro dosažení cíle. Když člověk konzumuje nevhodná jídla, nemůže také pomýšlet na změnu. Ve stravě bychom se měli zaměřit na tyto změny:

- úprava příjmu sacharidů s co největším vyloučením jednoduchých cukrů
- redukce zbytečných tuků z jídelníčku a ponechat jen ty, které jsou nezbytné pro chod organismu
- navýšení množství proteinů ve stravě, aby mohlo dojít k růstu svalové hmoty a zabezpečili jsme i ochranu stávajících svalů před odbouráváním

Mezi nejdůležitější změny potřebné pro hubnutí patří pravidelný pohyb. Podstatné je ale jaký pohyb, protože ne každý má takové schopnosti ovlivnit složení těla a tvarovat postavu. Pokud si říkáme, že chodíme na procházky, pracujeme na zahradě, chodíme do zaměstnání, uklízíme doma, tak to všechno jsou pohybové aktivity, které mají svůj význam, ale stále nerozhodují o tom, jak budeme vypadat. Vždyť vám každý poví, že pracuje v domácnosti, chodí na nákup, pracuje na zahradě a podobně, ale přesto je v populaci stále více lidí s nadváhou a obezitou.

Další skupinou pohybových aktivit jsou nejrůznější sporty, od běhu počínaje a pokračujeme jízdou na kole, kolektivními sporty, golfem, tenisem atd. Existuje ale aktivita, která je často opomíjená, lidé ji nedůvěřují, často se okolo ní objevují nejrůznější fámy a lži. Jde však o pohyb, který umí nejúčinněji ovlivnit složení těla. Touto aktivitou je posilování.

Pokud chceme opravdové změny a zhubnout a získat pěknou sportovní postavu, začneme v pohybových aktivitách zařazovat:

- posilovací trénink alespoň třikrát, nejlépe však alespoň čtyřikrát týdně
- aerobní aktivitu, která nám pomůže zlepšit kondici a zároveň pomůže spalovat tuk
- celkově bychom měli být aktivní a musíme omezit sedavý způsob života

Posilování dokáže nejlépe budovat novou svalovou hmotu. Ta zrychluje bazální metabolismus, čímž spalujeme energii i ve chvílích, kdy zrovna nic neděláme. Jestliže chceme účinně hubnout a změnit svou postavu, pak je nezbytné začít něco dělat. Bez ochoty něco se sebou začít dělat se neobejdeme. Přitom kdo nechce velké svaly, postačí mu posilování s váhou vlastního těla a aerobních aktivit je takové množství, že si vybere úplně každý, kdo má zájem změnit svůj život.

Začít s těmito změnami je možné nejen v kteroukoliv dobu během roku, ale i v kterémkoliv věku, pokud nám to ještě zdraví dovolí. Přitom je nejlepší, když nás tento styl života provází celý život. Proto je důležité Začít co nejdříve!

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Největší chyby vedoucí k nadváze

» Neignorujte nadváhu, hrozí vám ztráta zdraví

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt