Fitvit.cz » Fitness tipy » Jak co nejrychleji zhubnout

Jak co nejrychleji zhubnout

Jak rychle nastartovat spalování tuků v našem těle? Úplně to nejhorší, co můžeme udělat, je přestat jíst v domnění, že zhubnu. Jestli chceme co nejrychleji zhubnout, budeme se muset každopádně dostat do kalorického deficitu. To znamená, že tělu musíme dát méně kalorií, než kolik jich vydá. Jedině v takovém případě můžeme očekávat, že začneme spalovat tuky z podkoží.

Úbytek kalorií by ale měl být mírný,abychom ztráceli přibližně 0,5 kg za týden. Pokud začneme ztrácet hmotnost příliš rychle, tělo se začne bránit a začne chránit svou tukovou tkáň v obavě před nedostatkem. Je to starý obranný mechanismus těla, který nás chrání proti nedostatku potravy. A navíc se může více odbourávat aktivní svalová hmota, protože v případě velkého nedostatku energie se jednodušeji odbourává svalová hmota než tuk. Z toho důvodu je mnohem účinnější hubnout pomalejším způsobem.

Přitom se snažíme změnit skladbu živin, které přijímáme. Měli bychom zvýšit podíl proteinů ve stravě, které nám budou chránit naše svaly před odbouráním. Zároveň se co nejvíce snažíme vyhýbat jednoduchým cukrům a příliš velkému objemu tuků, a to zejména nasyceným tukům a také tzv. transmastným kyselinám, které jsou nejčastěji v nejrůznějších sušenkách, ztužených tucích a podobných produktech. Naopak bychom měli pokračovat v konzumaci tzv. zdravých tuků. To jsou například omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Jednoduše řečeno tuky tělo potřebuje, ale ne příliš mnoho a ne úplně všechny.

Další důležitou součástí hubnutí je pohyb. Ačkoliv se mnozí domnívají, že hubnout lze i bez pohybu, což jistě jde, ale přesto jsou výsledky mnohem lepší, pokud máme pohybu dostatek. Zcela jiný způsob spalování tuků dosáhneme v případě, když začneme budovat novou svalovou hmotu. Nejlepší kombinací proto zůstává posilování, aerobní aktivita a úprava stravy. Díky nové svalové hmotě se zrychluje metabolismus. To znamená, že spalujeme více kalorií, i když zrovna nic neděláme.

Spánek je nedílnou součástí našich životů. A co je ještě důležitější, má vliv na to, jak dokážeme regenerovat, budovat svalovou hmotu, ale také jak efektivněji hubnout. Pokud umíme zkombinovat spánek, stravu a cvičení, dokážeme z těla dostat více díky působení látek, které tělo dokáže produkovat ve spánku.

Neměli bychom podceňovat ani funkci střev. Střeva obývají mikroorganismy a je jen na nás, zda budou s námi spolupracovat nebo budou pracovat proti nám. Z toho důvodu musíme tělu dodávat vhodnou stravu a naopak nedodávat potraviny, které působí proti příznivým mikroorganismům. Mezi ty příznivé patří například zakysané mléčné produkty, fermentované potraviny, ovoce nebo zelenina. Do druhé skupiny můžeme zařadit příliš sladké, slané nebo průmyslově zpracované potraviny. Dobrá funkce střev nám zcela jistě pomůže udržet svou postavu ve formě.

Pokud chceme dosáhnout cíle a nastavit tělo pro spalování tuků a hubnutí, pak musíme zvýšit přísun proteinů, snížit přísun jednoduchých sacharidů a nasycených tuků. Musíme si vytvořit příznivé prostředí v našich střevech. Pro dobrou regeneraci a taky funkci těla nesmí chybět dostatečně dlouhý spánek. Nesmíme snižovat hmotnost příliš rychle. Vybudujeme nové svaly. Přitom není potřeba nějaké extrémní množství. Stačí i relativně málo, abychom dosáhli úspěch při hubnutí. Přidáme aerobní aktivitu, protože aerobní aktivita dokáže přímo spalovat tuky. A nakonec je potřeba dělat vše pravidelně a soustavně a úspěch se dostaví.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Tloustne se po ovoci?

» Tloustne se po tucích?

» Spalují, budují a stabilizují

» Prevence obezity

» Pasivní spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt