Fitvit.cz » Fitness tipy » Co udělá správná volba lidí s hubnutím

Co udělá správná volba lidí s hubnutím

Kdo chce dosáhnout cíle v jakékoliv činnosti, musí začít na jeho dosažení něco dělat. Nejinak tomu je při formování postavy, při hubnutí nebo při budování svalové hmoty. Jen tak mimochodem hubnutí a budování svalů spolu souvisí. Když hubnu, nechci sice velké svaly, ale na druhou stranu nechci vypadat neforemně, což se může stát, pokud nám na těle chybí alespoň základní množství svalové hmoty, které je dosažitelné téměř pro každého. Navíc svalová hmota výrazně zrychluje náš metabolismus, takže je hubnutí o něco jednodušší.

Abychom se však vrátili k podstatě dosažení cíle, musíme pravidelně cvičit, správně se stravovat a bezchybně regenerovat. Je tu ale ještě jeden důležitý faktor, který může naše snažení komplikovat. Pokud nás totiž obklopují lidé, kteří nesdílejí naše nadšení pro dosažení sportovní postavy, pak se naše šance dost zmenšují.

Jaká jsou rizika pohybovat se stále mezi lidmi, kteří nesdílejí náš cíl? Většinou nedrží žádné stravovací omezení a také se většinou stravují špatně. Pak už je jen krůček k tomu, kdy při prvním dílčím nezdaru, a že jich na této trnité cestě bude hodně, porušíme opakovaně stravovací zásady také a náš cíl se tím stane prakticky nedosažitelný, protože správná strava se podílí na úspěchu minimálně z 50 a více procent.

Je těžké odolat nástrahám ve stravování, zvláště pokud si dobré stravovací návyky teprve osvojujeme, když si před námi někdo dopřává čokoládu nebo jiné jídlo, které působí proti našemu cíli. Samozřejmě ti zkušenější dokážou těmto nástrahám lépe čelit, protože znají své tělo a také ví přesně, kdy si mohou dovolit ve stravě více a kdy naopak příjem kalorií z nevhodných zdrojů snížit.

Pokud chceme změnit svou postavu, musíme pravidelně cvičit a zde opět platí, že vybrat si správného tréninkového partnera je zcela klíčové. Musí nás motivovat, nesmí vynechávat tréninky a při neúspěchu nás musí povzbuzovat, abychom společně překonali všechny nepříjemné překážky a dosáhli cíle.

Možností je také jít cestou osamoceně. To ale nedokáže každý, protože je velmi obtížné motivovat se, pokud se nám nedaří. Zcela zásadní pak je vědět, co dělat v oblasti stravy i tréninku. Výhodou je větší odolnost od vlivů nespolehlivých lidí. Pokud se nám podaří osvojit si všechny zásady potřebné pro pokrok při budování a formování postavy, pak se staneme mimořádně odolní od případných negativních vlivů.

Důležité je i vyměňovat si zkušenosti, co funguje, které metody jsou účinnější a hledat i lepší postupy, které nás rychleji posunou k cíli. Je velmi motivační, když se našemu tréninkovému partnerovi daří a on nám pomáhá dostat se na jeho úroveň. Je vždy výhodnější, když spolupracujeme s člověkem, který je na tom lépe než my, protože tím dokážeme zefektivnit náš trénink i stravu. Pokud takovou možnost nemáme, bude výhodné spolupracovat se stejně odhodlaným člověkem, jako jsme my. Potom není problém poměrně rychle dosáhnout jak úbytku tuků, tak i nárůstu svalové hmoty, která tvaruje naše tělo.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Tloustne se po ovoci?

» Spalují, budují a stabilizují

» Pasivní spalování tuků

» Posilování a spalování tuků

» Hubnutí s cvičením nebo bez?

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt