Fitvit.cz » Cvičení » Jak zrychlit trénink

Jak zrychlit trénink

Jsou lidé, kteří mohou trávit v posilovně hodiny a nevadí jim to. Co ale dělat, když zrovna nechceme v posilovně trávit příliš mnoho času a přesto chceme být ve formě? Pokud nepotřebujeme příliš zvětšovat svaly a chceme udržet stávající formu, pak je nejjednodušším způsobem cvičit s relativně lehkou zátěží.

Pokud provádíme cviky se zátěží, která nám umožňuje dělat 10 – 14 opakování v sérii, pak nemusíme dělat příliš dlouhé přestávky mezi sériemi, což trénink dost zrychlí. Navíc s lehčími váhami je trénink relativně bezpečnější, ovšem za předpokladu, že neporušujeme techniku cviků a nevynecháváme rozcvičení.

Dále si také nedáváme do tréninku příliš mnoho cviků, sérií a počet procvičovaných partií. Ideální jsou dva cviky na partii, série 4 na každý cvik a počet partií by neměl přesáhnout 2 partie v tréninkovém dni.

Takto zvolený trénink je dostačující na spalování tuků, udržení a v případě dobré strategie v oblasti stravy a regenerace i mírné navyšování aktivní svalové hmoty, a přitom dokáže ušetřit spoustu času. Takový trénink by neměl zabrat déle než 30 minut.

Samozřejmě nezapomínáme ani na další pohyb během dne, kdy chůze může výrazným způsobem navýšit náš energetický výdej během dne. Společně s tréninkem v posilovně pak získáme mocný nástroj, jak relativně jednoduše udržet svou postavu ve formě bez příliš velké námahy.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Nadváha není normální

» Tloustne se po ovoci?

» Jak spálit více tuků při kardiu

» Tloustne se po tucích?

» Spalují, budují a stabilizují

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt