Fitvit.cz » Strava » Síla ovesných vloček

Síla ovesných vloček

Ovesné vločky jsou oblíbenou potravinou sportovců, kulturistů, fitness nadšenců a vůbec lidí vyznávající styl fitness. Naopak ostatní lidé je příliš v oblibě nemají. Mají pocit, že musí jíst dietně nebo že nemohou jíst pečivo, případně jim nechutnají. Přitom ovesné vločky mají hned několik přínosů, které nám výrazně pomohou s budováním pěkné postavy.

Především se jedná o hodnotný zdroj sacharidů, které se pomalu uvolňují do těla. To má samozřejmě vliv na lepší nakládání těla s energetickými zdroji. Komplexní sacharidy mají vliv na hladinu inzulínu v krvi. Tím dokážeme držet hladinu cukru v rovnovážném stavu a to znamená, že se nejen lépe odbourává tuk, ale také se žádný nadbytečný tuk nepřibírá. Jde o ideální potravinu, když chceme regulovat tělesný tuk. Přitom nemusíme výrazně omezovat kalorie a navíc díky velkému množství vlákniny nebudeme mít hlad, což je neocenitelný pomocník, když chceme hubnout. Raději se vyhýbáme produktům s ochucenými vločkami, které jsou plné jednoduchých cukrů a také tuků. Samotné ovesné vločky také obsahují tuk, ale jde většinou o příznivé tuky, které tělo potřebuje.

Držet inzulín a hladinu cukru krve v organismu se hodí i při budování nových svalů. Je výhodnější držet hladinu cukru v krvi v mezích, abychom zbytečně nenabírali se svaly i příliš mnoho tuků. Více svalů znamená rychlejší metabolismus a to je další faktor, který nám umožní lépe spalovat tuky. Navíc čím více svalů máme, o to lépe vypadáme a je pro nás jednodušší tvarovat postavu podle svých představ.

Ovesné vločky obsahují také poměrně vysoký podíl proteinů. Ve 100 g ovesných vloček se nachází až 13 g proteinů a tak by se dalo říci, že jde o unikátní sacharidový zdroj s poměrně vysokým zastoupením proteinů. Co více si přát ve stravě zaměřené na spalování tuků a také ve stravě, kdy usilujeme o nárůst nové svalové hmoty. Pokud spojíme ovesné vločky s proteinovým zdrojem s vysokým podílem proteinů, pak lze v jednom jídle dostat do těla poměrné dost proteinů, což se opět hodí jak při budování svalů, tak i při hubnutí, zvláště když takovou kombinaci zařadíme hned ráno ke snídani.

Navíc je zde přítomno mnoho dalších látek, jako minerály a vitamíny, které se v leckterém pečivu vůbec nenachází. Podle vědců se potraviny s komplexními sacharidy ke snídani podílejí na lepším spalování tuků během cvičení. Pokud ovesné vločky v našem jídelníčku chyběly, pak je nejvyšší čas je tam zařadit. Jde o nedoceněnou potravinu, která nám pomůže k dosažení našeho cíle.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

» Kdy se nejvíce ukládá tuk

» Tloustne se po ovoci?

» Tloustne se po tucích?

» Proč jsem obézní

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt