Fitvit.cz » Fitness tipy » Jak zlepšit spánek

Jak zlepšit spánek

Spánek je důležitý nejen pro sportovce, kteří jej využívají pro regeneraci, ale prakticky pro kohokoliv, kdo chce zlepšit kvalitu svého života. Vylepšit spánek můžeme několika jednoduchými kroky.

Neberte si problémy do postele. Ono se to lehce říká, ale hůře realizuje. Z toho důvodu je dobré vyřešit problémy, které nás tíží, ještě dříve, než jdeme spát. A když už budeme muset řešit nějaký problém následující den, je dobré na něj během spánku a také těsně pře ním nemyslet. Jak to udělat? Jednoduše si říci, že zítra je také den a ráno se problémy přeci jen řeší mnohem jednodušeji, než večer, když už jsme unavení a potřebujeme si odpočinout. Je to jen o nácviku a schopnosti umět vypnout mysl od problémů a zároveň myslet na něco příjemného.

Nadměrný stres nám může také komplikovat usínání. S poruchou spánku má problém až polovina populace. Přitom pro zlepšení spánku pomáhá pravidelný pohyb. Navíc kdo je spokojený se svou postavou, pak má hned lepší náladu a myšlenky. Nejlepší kombinace pro dosažení pěkné postavy s přiměřeným svalovým rozvojem a bez přebytečného tuku je posilování v kombinaci s jakoukoliv aerobní aktivitou. Opravdu není nutné cvičit každý den hodiny, ale postačí třeba jen i 30 minut. Důležitá je pravidelnost a soustavnost a výsledky se dostaví.

Nakonec před spánkem nikdy nejíme ani nepijeme sladké. Zhoršuje to schopnost těla spalovat tuky. Navíc přijaté sacharidy večer už nestačíme spálit a tak se s největší pravděpodobností přemění na tuk. Vyhýbáme se těžkým a objemným jídlům. Mnohem výhodnější je před spánkem jíst stravu s převahou proteinů a menšího množství zdravých tuků. V tomto případě pro nás bude tělo pracovat díky lepší regeneraci a můžeme počítat i s růstem svalové hmoty a lepší schopnosti spalovat tuky ve spánku.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Jak spálit více tuků při kardiu

» Tloustne se po tucích?

» Většina tuků ve stravě jsou skryté tuky

» Spalují, budují a stabilizují

» Pasivní spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt