Fitvit.cz » Doplňky stravy » Resveratrol - účinný antioxidant

Resveratrol - účinný antioxidant

Chcete být zdravější, udělat něco pro prevenci před civilizačními chorobami, zlepšit svou výkonnost a vytrvalost. Tyto účinky by dle vědců měl mít resveratrol. Pravděpodobnost těchto výzkumů lze ověřit na skutečnosti, že francouzští konzumenti červeného vína se dožívají vysokého věku. A právě v tomto nápoji se nachází účinný polyfenol a antioxidant resveratrol, nicméně jeho příjem je limitován množstvím vypitého nápoje, který je doporučován pouze v mírném objemu. Pro vyšší příjem lze také konzumovat potraviny, ve kterých se resveratrol nalézá. Jsou to kupříkladu hroznové víno, arašídy, tmavá čokoláda, borůvky či brusinky. Nejjistější doplnění potřebného množství účinné látky však zabezpečí nejjednodušeji doplněk stravy.

Výzkumy ukazují, že resveratrol významným způsobem ovlivňuje svalovou vytrvalost a výkonnost. Tento efekt má na svědomí z největší pravděpodobností schopnost, jenž umožňuje zvýšit množství mitochondrií ve svalových buňkách. V těch se tvoří zdroj energie známý jako adenosin-trifosfát. Z toho plyne, že sportovec bude schopen vykonat více opakování při zvedání zátěže a následně se zlepší i jeho síla, čili nepřímý vliv, jak zlepšit vzhled své postavy. Pochopitelně se vyšší výkonost projeví i v jiných sportech, kde lze využít svalovou vytrvalost, např. kolektivní sporty či tenis a v mnoha dalších sportovních odvětvích.

Jako účinný antioxidant má význam při regeneraci po tréninku, sníží nebezpečí zánětů, čímž lze následně dříve absolvovat další tréninkovou jednotku. Když pak přidáte příznivé působení na kardiovaskulární systém, preventivní působení proti vzniku rakoviny, snižovaní hladiny špatného LDL cholesterolu, jsou jeho předpokládané účinky na zdraví velmi pozitivní. Lidi usilující o redukci podkožního tuku mohou své úsilí resveratrolem podpořit, protože zřejmě blokuje jeho ukládání při konzumaci potravy bohaté na tuk.

Resveratrol je často označován jako elixír mládí. Patrně nelze očekávat takovéto zázračné účinky, nicméně není jediný důvod, proč tento flavonoid nevyužívat jako součást stravy, když hroznové víno patří mezi nejzdravější ovoce a resveratrol je jeho součástí. A navíc, jak se říká, co kdyby to byla pravda. Pokud má resveratrol schopnost chránit rostliny před poškozením, proč by stejné účinky neměl mít také na lidské zdraví.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Echinacea pro imunitu

» Extrakt ze zeleného čaje

» CLA - konjugovaná kyselina linolová

» Pycnogenol pro zdraví i sportovní výkon

» Omega 3 nenasycené mastné kyseliny

» BCAA – větvené aminokyseliny

» Kyselina gama-linolenová - GLA

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt