Fitvit.cz » Fitness tipy » Jak si zjednodušit hubnutí

Jak si zjednodušit hubnutí

Spalovat tuk na těle je jednoduché a složité zároveň. Jednoduché z toho pohledu, že když vytvoříme tělu dobré podmínky, pak se tuk dokáže odbourávat poměrně dobře a relativně rychle. Naopak složité to je v případě, kdy si myslíme, že děláme vše pro spalování tuku, ale ten na těle neubývá, protože nesplníme nějakou podmínku, která je zásadní proto, aby se spustil proces spalování.

Dobře zvolený aerobní trénink

Aerobní aktivita dokáže přímo spalovat tuky. Jen je potřeba připravit tělo před tréninkem, aby se spalování dostavilo co nejrychleji. Důležité je, abychom měli co nejméně zásob glykogenu, a tak mohli co nejrychleji dosáhnout stavu, kdy se začne spalovat tuk. Vyprázdnit glykogenové zásoby lze například posilovacím tréninkem. Z toho důvodu je velmi účinné zařadit aerobní aktivitu po posilování. Druhou možností je zařadit aerobní aktivitu po ránu na lačno. V té době máme sníženou hladinu glykogenu po době spánku, kdy jsme nic nejedli přes 8 – 10 hodin.

Chránit svalovou hmotu a tím zrychlit metabolismus

Pro co nejlepší úspěch při hubnutí je velmi důležité chránit svalovou hmotu. To znamená doplňování dostatečného množství proteinů do těla. Musíme jich přidat o to více, o kolik jsme omezili jiné živiny v jídelníčku, což jsou tuky a sacharidy. Proteiny potom dokážou zabránit rozpadu svalů na aminokyseliny, které jsou následně využity jako energie. Právě tomu musíme zabránit. Tím udržíme zrychlený metabolismus a pokud se nám podaří nějakou svalovou hmotu ještě přidat, dokážeme ještě zrychlit náš metabolismus, a to znamená další spalování přebytečné energie i v době, když právě nic neděláme. Jednoduše by se tedy dalo říci, že čím více svalů máme, tím jednodušeji se nám udržuje naše postava. Ochrana svalové hmoty je jedna z nejzásadnějších podmínek pro úspěch při hubnutí a udržení rychlého metabolismu.

Posilování působí i na hubnutí

Z předchozích odstavců je zřejmé, že kdo posiluje, má mnohem lehčí cestu vedoucí k zhubnutí. Posilování však vyžaduje minimálně nějaký způsob samostudia a naučit se metody trénování, složení tréninku, správné provedení jednotlivých cviků nebo i které cviky dát do tréninku. Pro co nejlepší trénink jsou důležité zejména základní cviky, naučit se pracovat s periodizací, intenzitou nebo optimální délkou tréninku. Nastudování se opravdu vyplatí, protože nám výrazně pomůže k dosažení našeho cíle.

Kalorický deficit

A nakonec je potřeba snížit příjem kalorií do té úrovně, abychom se dostali do velmi mírného kalorického deficitu. Jedině v takovém případě budeme schopni spalovat tuk. Pokud totiž máme kalorický nadbytek, pak tělo nemá ani nejmenší důvod, proč by si mělo sahat do svých tukových zásob a odbourávat je. Stejně tak je ale potřebné nesnižovat kalorie příliš mnoho, protože tělo se pak brání tím, že zpomalí metabolismus a spalování tuku se zastaví. Vždy je nutné zvolit mírný úbytek kalorií, aby se pomalu snižovala naše váha. A když se nám hubnutí zastaví, můžeme použít krátké přerušení kalorického deficitu. Tím dokážeme tělo oklamat a pokračovat ve spalování tuků. Podmínky pro hubnutí jsou tedy známé a je jen na nás, jakým způsobem se k problému postavíme a dokážeme naše tělo donutit k tomu, aby co nejjednodušeji spalovalo tuk.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Spánkový bonus pro svaly i hubnutí

» Tloustne se po ovoci?

» Pasivní spalování tuků

» Hubnutí s cvičením nebo bez?

» Co udělá správná volba lidí s hubnutím

» Jak zefektivnit spalování tuků

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2024 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt