Fitvit.cz » Fitness tipy » Jakou mám šanci proti typu mezomorf

Jakou mám šanci proti typu mezomorf

Mezomorf je geneticky obdarovaný somatopyp, který dokáže nejjednodušeji budovat svaly. Když je někdo mezomorf a poradí nám, jak budovat svaly, pravděpodobně nebudeme tak úspěšní jako on. Tento somatotyp dokáže růst, i když se oproti ostatním zase tak moc nesnaží. Často můžeme vidět lidi, kteří jsou obdarovaní pěknou postavou a třeba přitom vůbec necvičí.

Pokud tedy cvičíme stejně, stejně se stravujeme a máme i shodnou regeneraci, ale máme jiný somatotyp, pak prostě nelze porazit člověka, který je mezomorf. Proto když sportujeme v nějakém odvětví, kde je zrovna sportovec s tímto somatotypem a zároveň jde o sport, který je určen pro tento tělesný typ, pak naše šance na vítězství je velmi malá.

Šanci máme pouze v případě, kdy mezomorf není důsledný a zároveň my máme do detailu promyšlenou strategii, jsme pilnější, chytřejší, pracujeme dlouhodoběji a pravidelně. To ale neznamená, že ostatní tělesné typy nemohou dosáhnout pěkné postavy s dostatkem svalů a minimem tuku. A už vůbec to neznamená, že by ostatní lidé s jiným tělesným typem neměli cvičit. Právě naopak.

Je ale potřeba testovat, co na nás zabírá, jaké metody jsou pro nás nejúčinnější, jaká strava nám, vyhovuje a kolik potřebujeme regenerace. Ektomorfové nemohou provádět tolik cvičení a aerobního tréninku, protože mají příliš rychlý metabolismus. Naopak endomorfové mají sklony k ukládání tuků a tak budou muset zařazovat více kardio tréninku a ještě navíc se více hlídat ve stravě oproti ostatním somatotypům.

Pokud však všechny překážky překonáme a nalezneme ten pravý trénink, stravu a postupy pro naše konkrétní tělo, pak rozhodně dosáhneme úspěchu při budování sportovní postavy. A když toho dosáhneme, potom i navzdory problémům, které jsme museli překonat, o nás lidé řeknou, že máme postavu jako mezomorf. To znamená, že pěknou postavu může mít téměř každý, bez ohledu na náš tělesný typ. Odměnou bude nejen dobře vypadající tělo, ale také se nám díky dobré formě a lepšímu sebevědomí bude lépe dařit v životě. A to je rozhodně důležitější, než vyhrát nějakou soutěž.

Diskuse k článku (0)


Další fitness tipy pro skvělou postavu

» Svaly jsou důležitější než spalovat tuk

» Jak spálit více tuků při kardiu

» Tloustne se po tucích?

» Pasivní spalování tuků

» Jak zlepšit spánek

Suplementy

Cvičení a trénink

Strava

Copyright © 2009 - 2023 Fitvit.cz - Podmínky užívání - Kontakt